Artykuły

czarter mazury

Aktywnie na Mazurach – czarter jachtów

Category: Turystyka

Mazury to region Polski dający możliwość aktywnego spędzenia urlopu. Dzięki swoim naturalnym zasobom, ukształtowaniu terenu i dostępności zarówno jezior, jak i rzek oraz urozmaiconych krajobrazów sprzyja miłośnikom wypoczynku na sportowo.

Czarter jachtów na Mazurach – aktywna forma spędzenia urlopu

czarter mazury

Jedną z możliwości są wycieczki rowerowe: szereg dobrze oznakowanych tras w obrębie parków i rezerwatów przyrody jest dopasowana do krótszych i dłuższych wypraw. Wokół jeziora Niegocin wytyczono trasę, umożliwiającą zwiedzenie rowerem np. Kanału Giżyckiego. Rowerzyści mogą wybierać trasy asfaltowe albo leśne ścieżki. Czarter jachtów to doskonałe rozwiązanie dla aktywnych związanych z żeglarstwem. Wynajmując jacht za pośrednictwem firm zlokalizowanych w pobliżu popularnych portów, gwarantujemy sobie udany wypoczynek na najpiękniejszych jeziorach w Polsce. Flota jachtów dostępnych na wynajem jest jedną z większych w tym regionie Europy i każdy żeglarz może wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę. Możliwy jest czarter bez konieczności posiadania patentu. Poza żeglarstwem na Mazurach można aktywnie uprawiać turystykę pieszą. Dostępne dla turystów rezerwaty dzikiej przyrody czy zabytki krzyżackie, warto zwiedzać z przewodnikiem., który przybliży tajemnice Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Miłośnicy sportów ekstremalnych mogą znaleźć dla siebie firmy zajmujące się organizacją wypraw samochodami terenowymi albo quadami. Poruszając się w ten sposób po mazurskich bezdrożach można zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

Dla grup zorganizowanych nie brakuje atrakcji takich jak ognisko w terenie, czy rozgrywek paintballowych. Na Mazurach odnajdą się także miłośnicy biegów terenowych. Ogólnodostępne ścieżki biegowe wokół jezior czy popularnych miejscowości zachwycają swoją urodą i umożliwiają kontakt z naturą.

Przed udaniem się na Mazury warto poczytać o czarterze tutaj – nfuncharter.pl

LEAVE A REPLY