Artykuły

Analiza hałasu i nowe centrum handlowe

Category: Usługi

 W sąsiedniej miejscowości miało powstać nowoczesne centrum handlowe. Do tej pory mieliśmy tylko małe sklepiki osiedlowe i jeden supermarket. Tym razem miała to być galeria handlowa z prawdziwego zdarzenia z wieloma sklepami odzieżowymi, obuwniczymi, drogeriami i aptekami. Takie miejsce było potrzebne. Do tego też miała ponoć być zbudowana elektrownia wiatrowa.

Analiza hałasu i komfort klientów

dokładna analiza hałasuMiała ona zasilać centrum handlowe, przez co będzie ono ekologiczne i samowystarczalne, nie będzie pobierało prądu z miejskiej elektrowni. Potrzebna jednak była dokładna analiza hałasu. Skrzydła wiatraka jak i turbiny nie chodzą bardzo cicho więc trzeba sprawdzić, czy ich działanie nie będzie przeszkadzało klientom, ani mieszkańcom mających swoje domu w okolicach galerii. Moim zdaniem to potrzebna inwestycja. Galeria handlowa z pewnością się przyda i będzie przyciągała osoby także z pobliskich miejscowości. Wybudowanie małej elektrowni wiatrowej także ma swoje zalety. Jednak nie można robić czegoś co miałoby przeszkadzać klientom i mieszkańcom. Analiza hałasu wykaże w jakiej odległość wiatraki muszą się znajdować od zabudowania. Wiatraki mogą też mieć różne wymiary i rozstaw wirników skrzydeł, więc można to dopasować do wyników analizy. Przy okazji sprawdzi się też wpływ elektrowni na środowisko naturalne. Na szczęście raportu i analizy wykazały, że nie ma przeciwwskazań do wybudowania elektrowni wiatrowej w naszej miejscowości. Przy centrum handlowym staną dwa wiatraki.

Mam nadzieję, ze analiza była należycie przygotowana i wiatraki nie będą nikomu przeszkadzały a tylko sprawiały, ze wielkie centrum handlowe będzie miało własną produkcję energii elektrycznej. Z pewnością ekologia ma tutaj również duże znaczenie dla środowiska naturalnego.