Artykuły

Apartamenty w Krakowie

Category: Turystyka

Kraków jest podzielone na osiemnaście dzielnic, z których najliczniej oblegane przez turystów są te, które znajdują się najbliżej centrum czyli Rynku Głównego. Noclegi w Starym Mieście, Podgórzu, Bronowicach, czy na Kazimierzu, są najliczniej oblegane, ale też musimy za nie najwięcej zapłacić.

Piękny apartament na krakowskim Kazimierzu

apartamenty na kazimierzu krakówJeżeli odwiedzamy Kraków po to, aby zwiedzać, to najlepiej wybrać noclegi blisko centrum, ponieważ atrakcji jest tak dużo, że możemy nie zdążyć wszystkiego zobaczyć. To bardzo duże miasto i każda dzielnica ma swoją historię, którą warto poznać. Jeżeli interesują nas apartamenty na Kazimierzu Kraków jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek. Jest to dzielnica leżąca w odległości około pięciuset metrów od ścisłego centrum miasta i możemy do niej dotrzeć na piechotę, powolnym spacerkiem w ciągu dziesięciu minut. Jeżeli będziemy mieli szczęście, to wynajmiemy apartament, z okna którego słychać hejnał mariacki wygrywany co godzinę przez hejnalistę na Rynku Głównym. Kazimierz jest wyjątkowym miejscem ze względu na swoją historię, ponieważ jest to żydowska dzielnica, na której znajduje się zabytkowy Plac Żydowski, oraz aż trzy synagogi. Kazimierz od Podgórza dzieli rzeka Wisła płynąca przez centrum miasta, i nad którą dumnie stoi Zamek Królewski na Wawelu. Apartamenty z widokiem na Wisłę, Wawel i Rynek Główny są najczęściej oblegane przez zagranicznych turystów i trzeba je rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Na Kazimierzu znajdziemy atrakcyjne noclegi i przystępnej cenie.

Nie bez powodu się uważa, że Kraków to miasto królów, hoteli i restauratorów, bo znajduje się ich tu najwięcej. W Krakowie w najlepszy sposób łączy się kultura z nowoczesnością, której nie uświadczymy w innych miastach. Apartamenty to wysoki standard, ale też gwarancja komfortowego wypoczynku.