Artykuły

projektowanie ogrodów

Architektura krajobrazu i projektowanie atrakcyjnych ogrodów

Category: Dom i ogród

Czym zajmuje się osoba wykształcona w kierunku architekt krajobrazu? Co to za branża i co ma do zaoferowania? Gdzie szukać pracy po tym kierunku? Architektura krajobrazu to obecnie jeden z najbardziej popularnych kierunków na politechnikach oraz uczelniach plastycznych (według sondażu na temat uczelni i wybieranych kierunków w rejonie Górny Śląsk).

Projektowanie ogrodów i prywatne inwestycje

projektowanie ogrodów Architekt krajobrazu zajmuje się przede wszystkim kształtowaniem nowych i przekształcaniem już istniejących przestrzeni otwartych (zarówno publicznych, jak i coraz częściej prywatnych) – prościej mówiąc, jak sama nazwa wskazuje tworzy bądź rozwija krajobraz, który nas otacza (począwszy od różnego rodzaju placów w mieście, parków, skwerów czy ogrodów wypoczynkowych). Coraz częściej architekt zajmuje się również pracą dla osób prywatnych, na przykład jeśli chodzi o projektowanie atrakcyjnych ogrodów-śląsk – szczególności jeśli chodzi o prywatne większe inwestycje, ale również w postaci ogrodów przydomowych, szczególnie jeśli zajmują one większy obszar lub stanowią sieć jakiegoś kompleksu przeznaczonego do wypoczynku osób trzecich (na przykład w przypadku agroturystyki). Zakładanie ogrodów to także domena wielu architektów, choć zazwyczaj współpracują oni z osobami, które się tym zajmują – sami rysują projekt, natomiast jego wykonaniem zajmuje się już inna, współpracująca ekipa.

Architektura krajobrazu ma w sobie duży potencjał, tym bardziej, że dzięki rozwijaniu się technologii oraz sposobów działania architekci w różnych sektorach są wciąż poszukiwani i mają szeroki zakres pracy oraz rozwoju swoich umiejętności oraz możliwości.

LEAVE A REPLY