Artykuły

meble indyjskie

Babcia i jej meble indyjskie

Category: Wnętrza

Moja babcia jest osobą, która nie lubi zmieniać zbyt wiele w swoim otoczeniu. Jej kochana Warszawa zmieniła się już sporo, od czasu jej młodości, i bardzo ją to niepokoi, dlatego jej meble kolonialne, pozostają nienaruszone przez te wszystkie lata.

Meble indyjskie w nowej odsłonie

meble indyjskieNie lubi zmian i jak coś jej się postawi, tak ma to stać przez najbliższe tam kilkadziesiąt lat. Jej meble kolonialne są takim tematem do plotek w naszym domu. One już mają swoją historię i stały się legendą. Babcia darzy je ogromnym uczuciem, jakim tylko można darzyć meble. Ja z kolei wolę meble drewniane do salonu, bo bardziej mi się podobają, i pasują do naszych ścian i dodatków do domu. No ale z babcią się nie dyskutuje. Już kiedyś próbowaliśmy namówić ją na drobny remont i pokazywaliśmy meble indyjskie w całkiem nowej odsłonie, ale gdzież tam. Stwierdziła, że fakt, są ładne, no ale woli swoje stare, i za nic nie chce ich zmieniać. No więc nowe meble indyjskie nie podołały gustowi babci. Albo po prostu była to niechęć do jakichkolwiek zmian. Sama nie wiem jak to odbierać. Przecież nowe meble lite drewno są tak urocze niektóre, że aż nie chciałoby się wychodzić z domu, jakby się zrobiło remont. No ja bym przynajmniej nie wychodziła i siedziała wśród tych mebli i wąchała jak pięknie pachnie takie nowe drewno. I tak w ten sposób, po wielu namowach i próbach przekonania babci, meble kolonialne sprzed kilkudziesięciu lat nadal pozostały na swoim miejscu. Babcia powiedziała, że ma do nich sentyment, bo wstawiali je razem z dziadkiem, i nie chce innych. No i weź tu takiej przetłumacz człowieku.

Każdy sobie tam mebluje jak chce, dlatego już nawet nie zabiegałam o to, żeby chciała cokolwiek zmienić. Niech sobie będzie tak jak jest, żeby tylko była zadowolona, i dobrze się u siebie czuła.

Więcej na http://mandallin.pl

LEAVE A REPLY