Artykuły

badania geologiczne

Badania geologiczne na zajęcia z przedsiębiorczości

Category: Edukacja

Jutro odbędzie się na lekcji przedsiębiorczości wspaniałe spotkanie z moim kolegą ze studiów. Wojtek to geolog, który ma swoją firmę w Krakowie. Przyjedzie do mnie na kilka godzin lekcyjnych aby opowiedzieć czym się zajmuje geolog, jaki jest zakres jego obowiązków.

Badania geologiczne – jaki sprzęt jest potrzebny?

badania geologiczneWiadomo jak jest na rynku pracy, dlatego niech dzieci poznają ciekawsze zawody niż pracownik kasy, czy magazynu. Wojtek szczegółowo opowie jak są przeprowadzane dokładne badania geologiczne w Krakowie, jakiego sprzętu się używa, co można uzyskać z wyników takich badań i komu są w zasadzie najbardziej potrzebne. Po drugie wykaże jakie są usługi geologiczne, cały zakres od podstawowych po najbardziej oryginalne zlecenia. Opowie o tym, że jako geolog pojechał do Persji, aby tam przeprowadzić badania geologiczne. Wiele przygód, trochę inspirującej gatki, i dzieciaki na pewno się zainteresują. Zależy mi na tym, aby nie bali się pracy jako geolog i wiedzieli, że też można w tej branży zarobić. Na szczęście Wojtek, opowiada bardzo ciekawie i przede wszystkim dlatego go zaprosiłem. Jak ktoś ciekawie opowie na z czym się je badania geologiczne to można tym samym zagwarantować, że część uczniów na pewno zapamięta taką fajną lekcję. Wielu uczniów waha się nad tym jaki zawód chce wykonywać w przyszłości, a może usługi geologiczne to będą jedne z tych, które będą wykonywać. Moim zadaniem jest pomóc dzieciom, chcę aby wiedzieli, że dlatego zapraszam takich gości.

Zapraszam bo chcę ich stymulować, bo chcę aby zaczęli samodzielnie odnajdywać się na rynku pracy. Wojtek napisał mi też, że opowie jak swoje usługi geologiczne świadczył na dworze norweskiego księcia. Tak geolog to bardzo ciekawy zawód. Nawet byście się nie domyślili, jakie można mieć przygody. Dlatego właśnie jestem bardzo szczęśliwy.

LEAVE A REPLY