Artykuły

Badanie genu mthfr

Category: Zdrowie

Wykonywanie regularnych badań jest zalecane każdemu bez wyjątku. Powinny być wykonywane przynajmniej raz do roku, jako całościowy przegląd organizmu. Dzięki takim badaniom, jak morfologia czy badanie moczu, można z łatwością zdiagnozować wiele chorób. Lekarze w przypadku złych wyników zalecają pogłębienie badań– jednym z nich jest badanie genu mthfr.

Kiedy zbadać gen mthfr?

mthfr badaniaDo takich testów kwalifikuje nas wiele czynników. Przede wszystkim jest on wskazany dla każdej kobiety, która ma plany o zajściu w ciąże, jest w niej lub tę ciążę straciła. Warto wtedy sprawdzić poziom witaminy B12 w organizmie, jak również kwasu foliowego, który jest odpowiedzialny za wiele kluczowych funkcji w czasie około ciążowym.  Absolutnie konieczne są mthfr badania w sytuacji, gdy jakiś członek rodziny jest nosicielem mutacji tego genu. Badania pomogą nam w wykryciu, czy również mamy tę mutację. Jeśli wynik jest pozytywny, możemy niestety spodziewać się wysokiego stężenia homocysteiny we krwi. Osoby żyjące z taką mutacją borykają się z problemami z usuwaniem toksyn z organizmu. Nadmierna ich ilość może powodować pojawianie się i namnażanie chorób autoimmunologicznych. Mając szkodliwy gen, który zaburza bezproblemowe usuwanie toksyn z organizmy, jesteśmy bardziej narażeni na wszelkiego rodzaju alergie czy choroby nowotworowe. Badanie jest bezbolesne i szybkie, ponieważ polega na pobraniu wymazu z policzka. Tak zabezpieczony materiał dostarcza się do punktu pobrań lub wysyła pocztą (można wykonać badanie samodzielnie w domu).

Cena badania to koszt powyżej trzystu złotych. Warto wybrać się na niego z kilku powodów, wymienionych wyżej. Pozwoli on wykluczyć lub potwierdzić założenia i wprowadzić odpowiednie suplementy, które poprawią pracę całego organizmu i wspomogą go.