Artykuły

Biologiczne oczyszczalnie przydomowe

Category: Budownictwo

Ścieki są generowane przez każde gospodarstwo domowe. Zgodnie z prawem mamy obowiązek by takie ścieki odprowadzać w należyty sposób. Mieszkając w mieście mamy w zasadzie problem rozwiązany. W miastach są bowiem dostępne sieci kanalizacyjne, do których odprowadzane są ścieki. Natomiast problem pojawia się przypadku chęci odprowadzania ścieków z domów położonych na wsi. 

Ekologiczne oczyszczanie ścieków 

biologiczna oczyszczalnia PoznańOczyszczanie ścieków jest procesem dość złożonym. Sporo czasu zajmować może to zanim ścieki zostaną w pełni oczyszczone i będą mogły być odprowadzane z oczyszczalni. Raczej przyzwyczajeni jesteśmy do tradycyjnego wyglądu oczyszczalni ścieków. Są to z reguły obiekty ulokowane na peryferiach miast i są to obiekty o dużej powierzchni. Jednak obecnie dostępne są też oczyszczalnie w wersjach zdecydowanie mniejszych. Ostatnimi czasy szczególnie duże uznanie zaczyna zyskiwać biologiczna oczyszczalnia Poznań jest zaś jednym z tych miast, w którym łatwo znaleźć możemy firmy zajmujące się tworzeniem takich oczyszczalni i podłączaniem do naszych domów. Koszty związane z korzystaniem z takich oczyszczalni są niezwykle niskie w porównaniu z kosztami za eksploatację innych opcji dotyczących odprowadzania ścieków. W przypadku biologicznych oczyszczalni ścieków jest tak, że roczny koszt za korzystanie z takich urządzeń wynosi nie więcej niż 300zł. W skali roku jest to więc bardzo mało. 

Na dzień dzisiejszy w Polsce znaleźć możemy sprawdzone firmy zajmujące się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków. Działają one często w miastach ale świadczą usługi na większych terenie. Często można spotkać się też z tym,że przydomowe oczyszczalnie biologiczne są montowane przy domkach letniskowych. Można zamontować je również na działce rekreacyjnej.