Artykuły

Błyskawicznie dostałam zwrot VAT

Category: Usługi

Kilka lat temu założyliśmy z mężem własną działalność gospodarczą. Ostatnio myśleliśmy nad rozszerzeniem jej profilu i rozpoczęciem działalności w jeszcze kilku krajach Unii Europejskiej. W związku z tym odbyliśmy kilka podróży służbowych do innych krajów. Ponieśliśmy więc sporo kosztów. Na szczęście moja księgowa podpowiedziała mi, jak uzyskać zwrot części kosztów.

Złożyłam wniosek o zwrot VATu zapłaconego w UE

błyskawiczny zwrot vat zapłaconego w ueOkazało się, że w takiej sytuacji należy mi się zwrot podatku VAT zapłaconego zagranicą. Postanowiliśmy więc z mężem złożyć odpowiedni wniosek do Urzędu Skarbowego. Na szczęście, nasza księgowa powiedziała, że zapewni nam błyskawiczny zwrot VAT zapłaconego w UE. Musimy tylko dostarczyć jej wszystkie faktury VAT opłacone podczas podróży służbowych. Wszystkie tego typu dokumenty trzymaliśmy w teczce w naszym biurze, dlatego szybko je odnaleźliśmy i zanieśliśmy do księgowej. Dowiedzieliśmy się od niej, że wypełni w naszym imieniu odpowiedni wniosek, dołączy do niego skany faktur i wyśle go za pomocą platformy elektronicznej ePUAP do Urzędu Skarbowego. Na rozpatrzenie takiego wniosku należy poczekać maksymalnie trzydzieści dni. Jeśli został on poprawnie wypełniony to w tym czasie pieniądze z Urzędu Skarbowego zostaną przelane na nasz rachunek bankowy. Jednakże, jak się okazało nie musieliśmy czekać, aż tak długo. Urząd szybko rozpatrzył nasz wniosek.

Już po tygodniu otrzymaliśmy decyzję administracyjną, że nasz wniosek został poprawnie wypełniony i możemy ubiegać się o zwrot zapłaconego w ciągu ostatniego roku w krajach Unii Europejskiej podatku VAT. To było naprawdę błyskawiczne! Jestem bardzo zadowolona, że udało nam się to wszystko tak sprawnie załatwić. Tym bardziej, że w naszym przypadku nie była to mała kwota pieniężna.