Artykuły

Bramy segmentowa w naszym garażu

Category: Budownictwo

Dla każdego kto zastanawia się jaką bramę wybrać do swojego garażu, coraz częstszym wyborem są nowoczesne bramy złożone z segmentów. To rozwiązanie bez wątpienia dużo nowocześniejsze od zwykłych otwieranych bram. Na rynku dostępne są różne modele bram, dostosowane do każdego wjazdu oraz garażu. Czym się dokładnie charakteryzują?

Zalety garażowych bram segmentowych

bramy segmentowePierwszą ważną zaletą tego typu bram w naszym garażu, jest możliwość montażu od wewnętrznej strony wjazdu do garażu. Dzięki temu zyskujemy cenne miejsce, a ściany i nadproża wjazdu mogą mieć dowolne kształty. Bramy segmentowe poruszają się na prowadnicach, co zwiększa ich szczelność i podatność na potencjalne próby włamania. Mogą być otwierane nie tylko w górę, ale też na przykład na bok. Brama wtedy jest odprowadzana po prawej lub lewej ścianie garażu. Zamawiając bramę segmentową, możemy wyposażyć ją w napęd automatyczny i sterowanie na przykład za pomocą pilota. Nie wyklucza to jednak w żadnym stopniu możliwości otwarcia jej ręcznie, dajmy na to w czasie przerwy w dostawie energii elektrycznej. Brama otwierana do góry lub w bok, ma również przewagę w czasie zimy. Jeżeli przed garażem znajdują się zaspy, nie wyklucza to w żadnym stopniu możliwości jej otwarcia. W bramie tradycyjnej jest to niestety wykluczone, ze względu na jej budowę wymuszającą niekiedy, otwieranie jej na zewnątrz i konieczność odśnieżenia wjazdu.

Bramy segmentowe, to nowoczesne rozwiązanie dla naszego garażu. Ergonomia i estetyka tego rozwiązania, to niezaprzeczalne zalety przy wyborze rodzaju bram wjazdowych i garażowych. Możliwość wybrania materiału z jakich są wykonane, na przykład eleganckie drewno lub brama z wysokiej jakości aluminium lub tworzywa, to dodatkowy atut tego rozwiązania.