Artykuły

Bramy wykorzystywane w przemyśle

Category: Przemysł

Coraz częściej właściciele małych, dużych oraz średnich przedsiębiorstw, decydują się na montaż bram automatycznych, które nie tylko pozwalają zaoszczędzić czas, ale również są bardzo wydajne, zajmują mało miejsca (szczególnie gdy są zawijane do góry) oraz są dużo szczelniejsze od typowych otwieranych bram na oścież.

Świat bram przemysłowych

bramy przemysłowe rolowaneOstatnią nowością na rynku są bramy rolowane, które pozwalają na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale również posiadają wysoką ekonomiczność, które działają na zasadzie minimalizowania strat ciepła. Dzieje się tak, ponieważ bramy są bardzo szczelne dzięki zastosowaniu sterowania z tzw. przetwornicą częstotliwości. Ponadto, niektóre elementy są wypełnione pianką izolacyjną, co sprawia, że chronią pomieszczenie wewnętrzne, dzięki czemu można zwiększyć efektywność cieplną nawet do piętnastu procent, chroniąc przy tym boczną ościeżnicę przed pojawianiem się zmian korozyjnych. Warto wiedzieć, że oprócz tego, że bramy przemysłowe rolowane są bardzo łatwe w montażu, są również bardzo wytrzymałe, o czym świadczą wieloletnie gwarancje udzielane przez producentów. Innowacyjny system mechanizmu bramy sprawia, że cała konstrukcja zyskuje na żywotności, ponieważ obecnie montowane są specjalne sterowniki, które delikatnie uruchamiają bramę, dzięki czemu nie występują tak zwane „szarpnięcia” przy otwieraniu oraz zamykaniu wjazdu. Wspomniany mechanizm jest szczególnie istotny, ponieważ w większości wypadków, za zły stan bramy są odpowiedzialne zbyt silne rozruchy.

Warto wiedzieć, że  tego typu bramy są polecane nie tylko do firm oraz przedsiębiorstw, ale również można je spokojnie montować w domu jako brama do garażu sterowana automatycznie za pomocą pilota, co jest szczególnie wygodnym rozwiązaniem dla osób, które często jeżdżą samochodem i cenią sobie nowoczesne technologie.