Artykuły

Budowa kompletnego implantu zębowego

Category: Usługi

Ze względu na ukończony kierunek studiów i swoje prywatne zainteresowania nieustannie szukam informacji dotyczących nowinek w medycynie. Tym bardziej że wiem, że w najbliższej przyszłości mogą być one istotne również dla mnie. Dotyczą one między innymi implantów zębowych i wielu innych produktów, które są konieczne przy ubytkach i poważnych uszkodzeniach.

Kto pracuje z implantami zębowymi? 

kompletny implant zębowy poznańGłówną osobą, która kojarzy się z czymś takim, będzie na pewno dentysta, ale warto wiedzieć, że wcale nie jest to jedyna osoba, która może mieć z tymi produktami wiele wspólnego. Do zadań dentysty należy właściwe mocowanie konkretnych implantów w jamie ustnej pacjenta, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy może on z nich rzeczywiście korzystać przez długie lata. Jeżeli chodzi o kompletny implant zębowy Poznań to dobre miejscowość, żeby go zamówić, a następnie zlecić ustawienie w odpowiednio przygotowanym gabinecie. Przedtem warto jednak zwrócić uwagę na różne szczegóły związane z jego budową. Właśnie na zajęciach miałem okazję dowiedzieć się, że nawet tego typu rzeczy są projektowane i warto tutaj docenić działania projektantów, ponieważ ze względu na rozmiary implantu muszą być oni wyjątkowo dokładni. Do ich zadań należy przygotowanie dolnej części implantu, która w większości modeli jest po prostu ukryta pod dziąsłem. Musi mieć on taki kształt, żeby możliwe było wykorzystanie łącznika, 

Dopiero na ten element specjalista z odpowiednim wykształceniem może nałożyć to, co będzie przez konkretnego pacjenta wykorzystywane do siekania pokarmu. Pod względem kształtu tego górnego elementu występuje duża różnorodność, ponieważ musi być on odpowiednikiem różnych zębów naturalnych. Implanty zębowe w Poznaniu powstają na przykład z trwałego tytanu.