Artykuły

Ceramiczne powłoki w firmowych łódzkich autach

Category: Motoryzacja

Pracuję w Łodzi już od dłuższego czasu i coraz częściej zauważam jedną rzecz. Bardzo często zdarza się tutaj, by samochody służbowe miały ponakładane ceramiczne powłoki chroniące ich lakier. Nigdzie indziej nie widziałem takiej tendencji – postanowiłem pogadać o tym z kolegą.

Firmy z Łodzi chętnie pokrywały auta ceramicznymi powłokami

powłoka ceramiczna auta w łódzkimBył on dyrektorem w innej firmie, która również mieściła się w Łodzi. Zapytałem go któregoś razu wprost, z czego wynika tego rodzaju zabezpieczanie samochodów. Odpowiedział mi, że jest to kwestia bardzo prosta – w województwie łódzkim powstało bardzo wiele zakładów, które specjalizują się w nakładaniu tego rodzaju powłok. Sprawiło to, że ceny mocno spadły, do tego stopnia, że firmom opłacało się pokrywać całe swoje floty tego rodzaju dodatkami. Stwierdziłem, że i ja muszę zrobić sobie coś takiego. W końcu sam też miałem japoński samochód, który ponoć miał bardzo cienki lakier, do tego podatny na uszkodzenia nawet przy czynnościach tak błahych, jak mycie auta. Nie chciałem, by cokolwiek było widać na nadwoziu. Stwierdziłem, że zrobię to jak najszybciej. Zacząłem szukać w internecie i dzwonić do firm, które się tym zajmowały by spytać o ceny. Okazało się, że powłoka ceramiczna auta w Łódzkim faktycznie nie wiąże się z dużymi kosztami. To była bardzo pozytywna wiadomość jak dla mnie – dość mocno potrzebowałem tej usługi, a nie miałem niestety zbyt dużych funduszy na nią. Zakład, który przyjął mój samochód świetnie się nim zajął – z powrotem otrzymałem odświeżone auto z trwalszym lakierem.

Odtąd zawsze polecam znajomym mieszkającym w Łodzi, by i oni pokryli swoje samochody powłokami ceramicznymi. Nie było to drogie, a na pewno stanowiło świetną ochronę lakieru przed rysami wynikającymi z codziennych czynności i nieuwagi przy, na przykład, myciu samochodu, czy wkładaniu zakupów do bagażnika.