Artykuły

Co to jest superfood?

Category: Zdrowie

Czym jest superfood? To żywność rekomendowana jako zdrowa i korzystna dla naszego zdrowia. Która w swoim składzie, zawiera cenne i pożądane składniki odżywcze oraz witaminy, a nie jest skażona żadnymi sztucznymi, czy szkodliwymi dodatkami. Nie jest przetwarzana ani modyfikowana.

Co zaliczamy do super żywności?

superfoodMówiąc prosto, jest to żywność zdrowa. Jakie pożywnie możemy do takiej kategorii zaliczyć? Nie istnieje jedna, sztywna, lista produktów superfood. Generalnie zaliczamy do tej kategorii wszystkie produkty nieprzetworzone, które powinny znaleźć się w dobrze zbilansowanej diecie człowieka, dodatkowo, często zalicza się do listy, top aktualnych nowości spożywczych i kulinarnych, często odkrytych w innych niż nasza lokalizacja geograficzna, a sprowadzonych na nasz teren, ze względu na walory odżywcze czy szerokie spektrum zalet w zapobieganiu różnym schorzeniom. Ich używanie, może wnieść wiele dobrego do naszego życia, podnosząc jego jakość i korzystnie wpływając na nasze zdrowie i ogólna kondycję organizmu. Super produkt, powinien zawierać jakieś szczególnie wartościowe lub korzystne składniki, czymś się wyróżniać na tle pozostałego jedzenia.  Zaliczamy więc do tej kategorii na przykład tłuste ryby, wiele warzyw i owoców w tym czosnek i jarmuż, orzechy, wszelkie kiszonki, dobrej jakości olej rzepakowy i lniany a także jogurt naturalny. Są to tylko nieliczne przykłady z całości. Jedzenie dobrych jakościowo pokarmów, z pewnością będzie dobrą inwestycją w nasze zdrowie i jakość dalszego życia. Dzięki temu, możemy stworzyć  nasz nowy styl życia, w którym nie będziemy stronić  od aktywności fizycznej a wtedy, z pewnością, uda nam się zapobiec wielu groźnym chorobom.

Jeśli jednak liczymy na cud, że łyżka zdrowych ziaren, lub zjedzenie brokuła, po całym dniu odżywiania się śmieciowym, tłustym, w dużym stopniu przetworzonym jedzeniem, zniweluje jego negatywne działanie, to srodze się rozczarujemy. Zdrowia nie da się oszukać.