Artykuły

dron

Coraz popularniejsze drony

Category: Technologia

Każdego roku coraz bardziej dziwniejsze rzeczy stają się modne, powodując, że inne odchodzą raczej do lamusa. Niegdyś najpopularniejsze były tablety czy laptopy które dziś są już bardzo powszechne. Od pewnego czasu panuje jednak ogromna moda na coś innego, a mianowicie quadrocopter.

Czy drony są przydatne?

dronNiektórym ta nazwa być może wiele nie mówi, więc aby przybliżyć – chodzi o dron. Co to jest i do czego służy? Nazwa profesjonalna to bezzałogowy obiekt latający, jednak, znów upraszczając – jest to pewnego rodzaju latający gadżet, którym można oczywiście sterować. Niby zwykły latający obiekt, jednak ze względu na małe rozmiary drony są coraz popularniejsze, ale i coraz powszechniejsze, ponieważ wiele ludzi jest w jego posiadaniu. W mniemaniu wielu ludzi drony uchodzą jednak za swojego rodzaju zabawkę dla dużych dzieci. Czy to prawda? Jeśli chodzi o zwykłe drony, to można się z tym zgodzić, ponieważ w wielu kwestiach nie odróżniają się zbytnio od sterowanych samolotów czy helikopterów. Jeśli jednak spojrzymy, co potrafi zrobić dron z kamerą, szybko możemy zmienić zdanie. Dlaczego? Przede wszystkim specjalistyczny dron walkera f210 3d taki jest niesamowicie przydatny jeśli wezmiemy pod uwagę różnego rodzaju masowe imprezy, których relacjonowanie z kamerą byłoby nieco utrudnione. Wprowadzają więc nową jakość, ponieważ dają możliwość filmowania czegoś na żywo, z lotu ptaka. Drony mają tylko zalety? Cóż, niestety nie, ponieważ niektóre modele mogą skutecznie odstraszyć ceną.

O ile zwykłe modele kosztują tyle, że raczej zwykłego człowieka będzie na nie stać, o tyle modele z kamerą niekiedy są bardzo drogie i raczej nie są przeznaczone do normalnego użytkowania. Idealnie sprawdzą się za to w mediach, jednak nie można oprzeć się wrażeniu, że to kolejna rzecz, która, właściwie, może zastąpić człowieka.

LEAVE A REPLY