Artykuły

Czarter jachtów na Mazurach

Category: Turystyka

Mazury o jeden z najbardziej popularnych celów turystycznych na terenie Polski. Odwiedzając te tereny mamy okazje obcować z niezwykłymi krajobrazami terenów polodowcowych, na których znajdziemy setki pięknych jezior. Jest to zatem raj dla wszystkich uwielbiających wędkarstwo, pływanie oraz żeglarstwo. Od jakiegoś czasu mamy okazję zwiedzać mazurskie krajobrazy z poziomu jachtu, pływającego po tafli jeziora.

Mazurski wynajem jachtów

czarter jachtów motorowodnychAby zacząć przygodę z żeglugą jachtową na terenie Mazur, musimy odwiedzić stronę firm je oferujących. Wybieramy więc miasto jakie nas interesuje oraz model jachtu, na jakim przyjdzie nam żeglować. Ukarze się nam konkretna wersja jachtu, jaką możemy zarezerwować. Czarter jachtów motorowodnych wymaga wybrania liczby osób jakie uczestniczą w rejsie oraz posiadanie uprawnień, patentów lub licencji. Na pokład jachtu możemy zabrać także zwierzęta. Oferowane modele jachtów są wyposażone najczęściej w silniki o mocy około 50KM oraz stery strumieniowe. Na ich pokładzie znajdziemy system ogrzewania oraz kuchnię z lodówką. Dzięki nim będziemy mogli sporządzić posiłek w wygodny sposób. Jachty posiadają także WC oraz kabiny sypialne. W trakcie wyboru modelu jachtu, najważniejszą rzeczą jest zwrócenie uwagi na wielkość oraz wyposażenie, które musi być dopasowane do naszych wymagań oraz wielkości grupy, która będzie nim płynąć.

Podczas wynajmu na stronie internetowej mamy do wybory niezwykle wygodne oraz luksusowe jachty z kabinami przestrzennymi oraz sanitariatem. Oczywiście do wyboru mamy także wersje żaglowe lub motorowe, które dobieramy w pierwszej kolejności. Oprócz jachtu w ofercie firm czarterowych znajdziemy także nowoczesne kutry, którymi będziemy mogli przemierzać jeziora mazurskie oraz kanały łączące je.