Artykuły

Czy atestowane zbiorniki na olej są wymagane?

Category: Przemysł

Ustawy w niektórych sprawach są bardzo wyraźne i jednogłośne. Jeśli rolnicy trzymają na swoim terenie paliwo, nie powinno być ono składowane byle gdzie. Najlepsze są specjalnie tworzone w tym celu atestowane zbiorniki. Posiadając je możemy mieć pewność, że nie będziemy mieć z nimi żadnych problemów.

Atestowany zbiornik na olej – bezpieczne rozwiązanie

zbiornik na olej napędowyStacje benzynowe nie sprawdzają w co lejemy paliwo. Możemy tam podjechać ze starymi i nieszczelnymi kanistrami. Prawda jest taka, że nie będzie to rozsądne rozwiązanie. Trzymanie paliwa czy oleju napędowego w takich warunkach z całą pewnością nie będzie bezpieczne. Zupełnie inaczej ma się sprawa z atestowanymi zbiornikami. W tym przypadku wiemy, że producent zbiornika spełnia wszystkie niezbędne normy sprawiające, że trzymany przez nas w rękach zbiornik jest jak najbardziej bezpieczny i szczelny. Przede wszystkim taki zbiornik na olej napędowy jest dla nas bardzo opłacalny. Na pewno nie będzie on przeciekał, nie rozpadnie się od przypadkowego przewrócenia czy upuszczenia. Rdza również nie jest czymś, o co powinniśmy się martwić. Kupowanie atestowanych zbiorników to w praktyce kupowanie sobie bezpieczeństwa i spokoju ducha. Po co ryzykować i trzymać paliwo w starych kanistrach i beczkach, skoro w niedużych cenach można dostać zbiorniki, które zapewnią nam bezproblemowe użytkowanie na długie lata. Inaczej sprawa by się miała, gdyby różnice w cenach były duże. W tym przypadku jednak zupełnie nie ma takich dylematów.

Zbiornik z atestem, a stara beczka stojąca obok garażu to dwa zupełnie inne sposoby przechowywania oleju napędowego. Tylko jeden z nich jest sprawdzony i polecany przez ekspertów. Nie trzeba być geniuszem by wiedzieć, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze i bezpieczniejsze.