Artykuły

Czy moje dziecko ma wadę stóp?

Category: Uroda

Gdy na świecie pojawił się mój młodszy syn, nie widziałam w nim żadnego podobieństwa do starszego. Jednak po jakimś roku zauważyłam pewne podobieństwo. Niestety niedobre. Mój młodszy syn zaczął podobnie stawiać stopy, jak jego starszy brat, który się miał płaskostopie.

Rodzaje butów ortopedycznych dla dzieci

buty ortopedyczne memoCzułam, że za wcześnie jest na rozpoznanie jakieś konkretnej wady i na buty ortopedyczne, takie jakie kupiłam starszemu, ale musiałam coś zrobić. Oczywiście, przy najbliższej okazji porozmawiałam z naszą lekarką rodzinną, która powiedziała, że trzeba jeszcze trochę poczekać, ale jeśli mam być spokojniejsza, to mogę kupić małemu buty ortopedyczne. Pomyślałam szybko: ale jak ortopedyczne, skoro nie ma badań ani diagnozy? Lekarka dokończyła wtedy myśl, że ortopedyczne profilaktyczne, a nie lecznicze. Są takie, które wspomagają prawidłowy rozwój stópki i chodzenia, a dodatkowo jak na przykład buty ortopedyczne memo ujawniają ukryte wady w chodzeniu. Te buciki miały mi dać poczucie, że nie będę bezczynnie patrzeć na to, co się dzieje. Po pierwsze: nie zaszkodzę dziecku, po drugie: profilaktycznie zadbam o jego chód, a po trzecie: mogę na bieżąco kontrolować sytuację. Markę Memo znałam już wcześniej, ale z butów korekcyjnych. Nie wiedziałam, że będę mogła kupić buciki, która dadzą mi pewność, że nie pogorszę sprawy. Jeśli lekarz tak powiedział i mnie uspokoił to postanowiłam nie panikować, a dostosować się. Weszłam na stronę mamo i zamówiłam najładniejsze buciki.

Jakiś czas później okazało się, że moje obawy były niepotrzebne, a moje dziecko rozwija się prawidłowo. Nie wiem czyja to zasługa i w tej chwili to już dla mnie mniej istotne. Najważniejsze, że moje dzieci obecnie funkcjonują normalne, a ja mogę spać spokojnie. Spokój potrafi być naprawdę błogi i wart każdych pieniędzy.