Artykuły

Czy montaż instalacji LPG się opłaca?

Category: Motoryzacja

 

Każdy z nas szuka sposobu na to, aby jak najwięcej zaoszczędzić. Dotyczy to również jazdy samochodem, dlatego wielu kierowców montuje instalacje gazową, ponieważ gaz jest o ponad połowę tańszy niż benzyna. Należy jednak wybrać doświadczonego mechanika.

Instalacja gazowa – co warto o niej wiedzieć

instalacje lpg RzeszówWedług wielu specjalistów montaż instalacji gazowej to najlepsze rozwiązanie dla tych osób, które chcą zaoszczędzić na jeździe samochodem. Jak wiadomo ceny paliw wciąż idą w górę, ponieważ ich zasoby powoli się kończą. Jednak porównując coraz większe ceny paliw do cen gazu to gaz i tak jest o połowę tańszy. W takiej sytuacji trudno się dziwić kierowcom, że decydują się na montaż instalacji LPG w swoim samochodzie. Należy jednak Pamiętać o tym, aby oddać auto do doświadczonego mechanika, który dopasuje odpowiedni rodzaj instalacji do silnika samochodu. Jest to ważne, gdyż zbyt słaba instalacja czy zbyt mocna spowoduje, że inne części naszego auta będą ulegały awariom lub usterkom. Dodatkowo silnik nie będzie prawidłowo pracował i może gasnąc podczas każdego postoju. Mój znajomy się ostatnio o tym przekonał. Kupił samochód na benzynę, ale żeby było taniej chciał zamontować instalację gazową. Wybrał warsztat samochodowy, który polecił mu dobry znajomy. Niestety po zamontowaniu instalacji gazowej samochód zaczął gasnąć, miał problem z uruchomieniem silnika a także za wysokie obroty, co oznaczało wyższe spalanie i większe koszty. To przestroga dla tych, którzy chcą montować instalacje lpg Rzeszów w jak najniższej cenie w nieznanych warsztatach.

Pamiętajmy, że prawidłowo zamontowana instalacja gazowa to bezpieczeństwo na drodze, gdyż jeśli podczas jazdy z dużą prędkością na drodze szybkiego ruchu czy autostradzie samochód nam zgaśnie to możemy spowodować wypadek.