Artykuły

Czy potrzebuję stosować kreatynę

Category: Sport i rekreacja

Od średnio pół roku czasu regularnie uczęszczam na siłownię. Ciężka praca oraz poświęcenie w mojej skromnej opinii skutkują, natomiast nie tak szybko jakbym się spodziewał, a na pewno tak jakbym tego chciał. Od samego początku mojej przygody z ciężarami, spotykałem się z opiniami, że bez prawidłowej diety i suplementacji nie mam co liczyć na rewelacyjne efekty, dlatego też postanowiłem bliżej zainteresować się kwestią odżywek.

Budowanie masy za pomocą kreatyny

kreatynaStosowanie suplementów jest czymś jak najbardziej normalnym, szczególnie w obecnych czasach, gdy nie mamy możliwości poświęcać tak dużo czasu na przygotowanie, a nawet spożywanie wykwintnych posiłków, które będą zawierały wszystkie niezbędne składniki do budowania beztłuszczowej masy mięśniowej. Podczas okresu zwiększonej aktywności fizycznej, ilości węglowodanów dostarczanych do naszego organizmu muszą znacząco wzrastać. Najważniejsze jest jednak to, aby nie były to „puste” węglowodany o niskim składzie glikemicznym, ponieważ nie chodzi nam o napychanie się chipsami, które zawierają całą masę składników, które spowodują że odkładające się minerały trafią w tkankę tłuszczową, a nie masę mięśniową. Dlatego też stosowanie izolowanych minerałów i składników , takich jak kreatyna, mają pomóc nam w dostarczaniu tylko, albo przede wszystkim, wysoko gatunkowych wartości odżywczych. Kreatyna sprzedawana w sklepach to obecnie chemiczna mieszanka witamin oraz składników, które naturalnie występują w mięśniach. Dostarczanie zwiększonych dawek tych składników, podczas okresu wzmożonej aktywności fizycznej, pomaga nam w uzyskiwaniu większej siły i energii, która przekłada się docelowo na większą masę mięśniową.

Biorąc pod uwagę skład takich produktów oraz coraz większą znajomość działania ludzkiego organizmu, możemy być pewni, że stosując dodatkowe preparaty, jesteśmy w stanie uzyskać lepsze efekty. Jak wszystko, również suplementacja odbywa się na ściśle określonych zasadach i ograniczeniach, dlatego należy mieć na uwadze sposób oraz ilość stosowanych produktów.