Artykuły

Czy wegańskie pędzle dorównują tym naturalnym?

Category: Uroda

Ekologiczne kosmetyki i akcesoria używane do codziennej pielęgnacji i makijażu są obecnie o wiele bardziej powszechne niż jeszcze kilka lat temu. Warto więc zrezygnować z produktów, które np. były testowane na zwierzętach. Najpopularniejsze akcesoria do makijażu to oczywiście pędzle z naturalnego włosia. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej tych akcesoriów w wersji wege!

Wegańskie pędzle działają identycznie jak te z naturalnego włosia

wegańskie pędzle do makijażuOdpowiedź na pytanie zadane w tytule jest bardzo prosta. Mianowicie, wegańskie pędzle do makijażu dorównują jakością tym wykonanym z włosia naturalnego. Nakładanie produktów na twarz pędzlami wegańskimi niczym nie różni się od nakładania tego samego kosmetyku przy pomocy naturalnego pędzla. Zalet pędzli wegańskich jest bardzo dużo. Przede wszystkim są one wyprodukowane z myślą „wolny od okrucieństwa” (z ang. cruelty free), ponieważ do ich wytworzenia zostało wykorzystane sztuczne włosie. Mimo że pędzle wege są syntetyczne to są one niezwykle przyjemne w dotyku, nie trzeba się więc bać, że skóra podczas nakładania na nią produktów zostanie podrażniona. Wśród pędzli wegańskich łatwo znaleźć można wszystkie rodzaje pędzli np. puchate, nadające się do blendowania cieni, czy bardzo cienkie pędzle do brwi. Istotnym faktem dla wielu osób będzie na pewno fakt, że takie pędzle są tanie i łatwo dostępne w drogeriach.

Nie tylko jedzenie może być wegańskie. Odpowiednikiem tym możemy równie dobrze określać produkty do pielęgnacji oraz kosmetyki. Również w przypadku pędzli do makijażu możemy mówić o syntetycznych, wegańskich odpowiednikach popularnych pędzli z naturalnego włosia. Pędzle wegańskie sprawdzają się do makijażu bardzo dobrze. Są też łatwe w pielęgnacji i tanie. Same zalety, prawda?