Artykuły

Czym jest adaptacja projektu?

Category: Dom i ogród

Przed rozpoczęciem budowy własnego domu potrzebować będziemy projektu domu. Wiele biur projektowych oferuje gotowe takie projekty. Często są to firmy, które również oferują swoje usługi poprzez Internet. W takim przypadku otrzymamy projekt drogą wysyłkową.

Kiedy będziemy potrzebowali adaptacji projektu?

adaptacje projektu w NowemJednak, gdy otrzymamy gotowy projekt do ręki to nie wszystko. Potrzebna będzie adaptacja projektu między innymi na działce. Wiele firm, w tym biuro, które wykonuje adaptacje projektu w Nowem wykona w ramach swojej usługi projekt zagospodarowania całej działki. Poza tym adaptacja projektu to również wykonanie całego projektu charakterystyki energetycznej dla danego obiektu. Projekt budowanego domu również musimy dostosować do warunków lokalnych – między innymi warunków środowiskowych, gruntowych. Ważna podczas adaptacji jest opinia geotechniczna, dlatego ją również należy wykonać. Podczas adaptacji gotowego projektu do potrzeb indywidualnych również wiele firm nanosi poprawki w projekcie na życzenie inwestora. Takie zmiany mają charakter indywidualnych potrzeb. Do nich można zaliczać na przykład różne przesunięcia, usunięcia czy zmiany okien, ścianek działowych jak i drzwi. Adaptacja to również uzyskiwanie pozwoleń jak i wykonanie kompletu wymagalnych dokumentów między innymi przez WZ jak i MPZP. Do takich dokumentów można zaliczyć na przykład warunki dostarczania mediów na działkę jak i do budowanego obiektu. Ważną kwestią opisywanych czynności jest odrolnienie działki. Pomoc biur projektowych w tych działaniach jest nieoceniona i wykonaną one wszystko za Inwestora czyli za nas.

 

Jak widać gdy chcemy wybudować swój własny dom wykonanie adaptacji projektu jest bardzo ważna kwestią. Gdy nie ma wykonanej tej czynności, bardzo często nie otrzymamy zgody na wybudowanie obiektu na działce, a nasze wnioski zostaną odrzucone.