Artykuły

Czym jest dezynsekcja?

Category: Usługi

Walka z owadami latającymi, biegającymi, stawonogami, pajęczakami i wszelkiego rodzaju robactwem, to domena przedsiębiorstw dezynsekcyjnych. Na szczęście, w naszym mieście, nie musimy narzekać ani na ich brak, ani na wysokie koszty usług.

Krakowscy specjaliści od dezynsekcji

dezynsekcja krakówNie warto próbować pozbyć się insektów na własną rękę, albowiem, w przypadku inwazyjnych gatunków, będzie to niemożliwe. Jest tak, ponieważ trzeba dysponować bardzo silnymi środkami biobójczymi, które są w dyspozycji wyłącznie uprawnionych do tego podmiotów. Jednak nie chodzi tylko o to, wszak ekipy dezynsekcyjne muszą trafnie określić, gdzie znajduje się siedlisko kolonii lub miejsce lęgowe, a do tego potrzebna jest znajomość zachowań poszczególnych gatunków. Dlatego też pracownicy przedsiębiorstw dezynsekcyjnych są systematycznie szkoleni z bardzo różnorodnych zagadnień, które w ich pracy okażą się użyteczne. Jeżeli zainteresowała nas dezynsekcja Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy wiele firm o tym profilu działalności. Większość z nich działa w systemie całodobowym, przez siedem dni w tygodniu, nie wyłączając świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy. Gdy chodzi o koszt usług dezynsekcyjnych jest on niemal taki sam w każdej z firm, a jeżeli są różnice to nie wynoszą więcej niż 20-30 złotych. W związku z tym, że przedsiębiorstwa odrobaczające działają całodobowo, można dzwonić o dowolnej porze, co jest bardzo wygodne, na przykład, gdy wstajemy w nocy coś zjeść, a zastajemy w kuchni dziesiątki karaluchów lub innych robali.

Zakres usług firm dezynsekcyjnych nie ogranicza się do eliminowania żywych osobników, ale świadczą one kompleksowe usługi w zakresie zabezpieczeń przed owadami oraz utylizacją martwych osobników, zwłaszcza w przypadku, gdy jest ich sporo.