Artykuły

Darmowe programy online do obróbki zdjęć

Category: Fotografia

Dziś nie musisz mieć wykształcenia fotograficznego, ani też być profesjonalnym fotografem, aby móc retuszować swoje zdjęcia. Co jednak najważniejsze nie musisz też pobierać żadnych „ciężkich’ aplikacji na swój telefon, lub kupować drogich programów na komputer służących do obróbki zdjęć.

Jak za darmo obrobić profesjonalnie zdjęcie?

przerabianie zdjęć onlineKażdy z nas choć raz w swoim życiu pobrał na telefon lub tablet aplikację do przerabiania zdjęć. Mowa oczywiście tutaj o tych darmowych apkach dzięki którym możemy dokonać jakichś tam podstawowych obróbek Pozwalają nam one ustawić kontrast, zmienić balans bieli, rozjaśnić lub przyciemnić zdjęcie, wyostrzyć je oraz nałożyć na nie rozmaite filtry. Pamiętajmy jednak, że czasy kiedy modnym było publikowanie takich przerobionych zdjęć dawno już minęły i dziś fotografie przesycone filtrami są bardziej uznawane za nieprofesjonalne niż za takie, które mają na celu ulepszyć jakość naszej fotki. Obecnie bowiem królują zdjęcia profesjonalnie obrobione, jednakże do tego celu nie musimy od razu zakupywać drogich programów graficznych ponieważ możemy wybrać darmowe przerabianie zdjęć online. Wygląda to tak, że po wejściu na daną stronę internetową otwiera nam się program do obróbki zdjęć i to pozwalający uzyskać naprawdę rewelacyjne rezultaty. Ich wygląd jest bardzo przejrzysty, a wszystkie funkcje są ustawione w bardzo podobny sposób, jak w przypadku profesjonalnych programów, a zatem każdy z nas w intuicyjny sposób połapie się, co się gdzie znajduje.

Programy online oferują dzisiaj bardzo szerokie możliwość względem obróbki zdjęć. Możemy nawet nakładać warstwy i bawić się maskami, a to już samo w sobie pozwala na całe spektrum eksperymentowania. Programy te pozwolą nam bez problemu uzyskać tak samo dobre efekty końcowe, jakie uzyskalibyśmy w przypadku kupienia profesjonalnego programu. Tu jednak nie musimy ani płacić, ani też poświęcać miejsca na twardym dysku.