Artykuły

Defektoskop ultradźwiękowy i moja praca

Category: Technologia

 

Praca z przemyśle to nigdy nie było coś, o czym marzyłam. Jednak znalezienie odpowiedniego zajęcia nie jest proste ani łatwe. Po studiach długo nie mogłam znaleźć pracy w zawodzie, ani w branży pokrewnej. W końcu stwierdziłam, że pora przyjąć taką pracę do której się dostanę.

Defektoskop ultradźwiękowy i jego obsługa

defektoskop ultradźwiękowyAkurat w zakładzie produkcyjnym niedaleko mnie potrzebowali kogoś kto będzie obsługiwał różne sprzęty. Dla mnie to była czarna magia i się na tym nie znałam, ale zakład oferował pakiet szkoleń. Dzięki temu dowiedziałam się że defektoskop ultradźwiękowy służy do badań przemysłowych i jest to bardzo przydatne urządzenie. W firmie są też różne inne sprzęty, takie jak wideoskop czy inne. Musiałam się tego wszystkiego nauczyć, żeby móc podjąć pracę. Z początku szło mi bardzo ciężko, bo nie była to moja branża, ale byłam zdeterminowana żeby dostać tę pracę. Moje starania zostały zauważone i dostałam pracę. Teraz codziennie używam defektoskop ultradźwiękowy i mam już dużą wprawę w jego używaniu. Wiem jak ważne są takie badania różnych sprzętów i tego jak został wykonany. Niedługo będę znała się na tym na tyle, ze sama będę mogła przeprowadzać różne szkolenia dla nowych pracowników. Moja praca jest doceniana przez szefa i niedawno dostałam nawet podwyżkę. Cieszę się, ze dobrze wykonuję swoje zadania, a defektoskop ultradźwiękowy mi w tym pomaga. To bardzo zaawansowane i pomocne urządzenie w takich zakładach produkcyjnych. Z pewnością się ono bardzo przydaje przy wielu okazjach o czym każdy powinien pamiętać.

Mimo iż się tego nie spodziewałam to praca z przemyśle daje mi wiele satysfakcji. Nadal czasem myślę, żeby poszukać pracy w swojej branży, zgodnie z wykształceniem, ale przynajmniej jestem zadowolona z posady, nie nudzę się, a pensja zawsze przynosi na czas.