Artykuły

Dekoracyjne posadzki z betonu

Category: Budownictwo

Rozwój przemysłu objął także wytwórców materiałów budowlanych, którzy wprowadzają na rynek bardzo ciekawe rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe. Jednym z przykładów tego rodzaju rozwiązań są betony architektoniczne, które znajdują coraz szersze zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym i przemysłowym. Coraz więcej osób decyduje się także na zastosowanie tego rodzaju materiału w domu. 

Beton jako wyjątkowe wykończenie podłóg 

posadzki betonowe dekoracyjneMogłoby się wydawać, że konstrukcje betonowe nie są dobrym wyborem do domów i mieszkań. Okazuje się jednak, że ten surowy materiał przybiera coraz ciekawszy wygląd. Dużą popularność w ostatnim czasie zyskują materiały, które wprowadzają do pomieszczeń charakterystyczny klimat. Stonowany, lekko szarawy odcień kojarzy się z minimalizmem, który ceniony jest przez dekoratorów wnętrz oraz samych inwestorów. Posadzki betonowe dekoracyjne są także coraz bardziej popularne. W zależności od potrzeb, mogą one imitować naturalny kamień lub bardziej klasyczne, surowe betonowe płyty. Betonowa podłoga może zostać wykonana na dwa sposoby. Albo mieszankę monolitycznie układa się w miejscu wbudowania uzyskując jednolitą powierzchnię, albo układa się płyty betonowe dowolnej wielkości. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety przez co posiadają bardzo wielu zwolenników. Betonowe posadzki posiadają także bardzo korzystne parametry techniczne. 

Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne to nie jedyna ich zaleta. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów ich powierzchnia jest odporna na ścieranie, wchłanianie wody oraz odbarwienia. Można ją z łatwością czyścić klasycznymi środkami chemicznymi, nie obawiając się powstawania odbarwień. Pod wykończeniem można także zastosować nowoczesne ogrzewanie podłogowe.