Artykuły

Deska tarasowa – mój wybór

Category: Budownictwo

Dbam bardzo o to, by mój dom i ogród wyglądały zawsze rewelacyjnie. Lubię prace ogrodnicze, jak również spędzanie czasu z rodziną. Jednak czegoś w domu mi brakowało. Meble ogrodowe stojące na trawie nie były dobrym rozwiązaniem, poza tym nie było ładnego przejęcia między budynkiem a terenem zielonym.

Deska tarasowa jest dobrym rozwiązaniem

deska tarasowa z PoznaniaBrakowało mi tarasu. Miałam co prawda mały balkon, jednak to nie to samo. Potrzebowałam miejsca do spotkań ze znajomymi, do odpoczywania w ogrodzie, go robienia grilla. Taras był dobrą opcją, jednak trzeba było się zastanowić nad jego wykończeniem. Chciałam, żeby całość wyglądała naturalnie i wyjątkowo dlatego też postawiłam na drewno. Deska tarasowa z Poznania w naturalnym kolorze drzewa pasowała idealnie do otoczenia. Wybrałam taką, która miała dobre zabezpieczenie na warunki pogodowe. Do deski dokupiłam także na łączenia i izolację do tarasu. Trzeba go oddzielić od gruntu, żeby wilgoć od spodu nie wdawała się w drewno, które będzie butwieć. Dzięki takiemu zestawowi byłam nie tylko dobrze przygotowana do budowy tarasu, ale jeszcze dostałam zniżkę za tak duże zakupy. Mój mąż zna się na takich rzeczach, majsterkowanie to jego pasja, zatem i z tarasem powinien sobie poradzić bez problemów. Pochwalił on wybór deski tarasowe od dobrego producenta. Przeczytał kilka artykułów odnośnie tego jak taka budowa przebiega i już mógł zabrać się do pracy. Dobrze ze nie zabrakło żadnego z materiałów, bo budowa musiałaby zostać przerwana.

Mam nadzieję, że taras będzie tak stabilny i wytrzymały jak obiecywał producent. Na razie mogę stwierdzić, że wygląda on bardzo atrakcyjnie, łatwo się go czyści, a krzesła drewniane nie rysują jego powierzchni. Pierwsi goście również byli z niego zadowoleni i gratulowali mi pomysłu.