Artykuły

Dlaczego warto zamontować drewniane zadaszenie tarasowe?

Category: Budowa i przemysł

Jedną z zalet drewnianego zadaszenia tarasu jest to, że może pomieścić ciężkie dachówki i pokrycia dachowe. Dzięki fachowemu wykonaniu, drewniane dachy są w stanie wytrzymać tak duże obciążenia. Oprócz drewna można zastosować drewno klejone warstwowo, które jest lżejsze od stali, a także łatwiejsze w obróbce. Pozwala również na zakrzywione projekty dachów. 

Czy drewniane zadaszenie to dobre rozwiązanie?

zadaszenia drewniane na tarasNależy jednak pamiętać, że dachy drewniane wymagają drewnianych konstrukcji nośnych. Jeśli zastanawiamy się nad zbudowaniem dachu na tarasie, możemy rozważyć sekwoję. Czerwonawa twardziel drzewa jest naturalnie odporna na próchnicę, dlatego ten materiał jest dobrym wyborem na pokrycie dachu. Niemniej jednak sekwoja jest również jednym z najdroższych gatunków drewna do konstrukcji zewnętrznych, więc powinniśmy spodziewać się, że zapłacisz za niego więcej niż za inne rodzaje drewna. Jednak jest wart swojej ceny. Drewniane zadaszenia tarasów z drewna cedrowego to naturalny materiał dachowy, który jest atrakcyjny i podniesie wartość odsprzedaży naszej nieruchomości. Przyjemny jest również zapach cedru, który doda naszemu domowi naturalnego charakteru. Możemy wybrać zadaszenia drewniane na taras w różnych kolorach, a także wybarwić je na kolor swojego domu. Pokrycie z drewna cedrowego należy sprawdzić pod kątem pęknięć lub przebarwień. Przy konstruowaniu zadaszenia tarasu sklejka może być doskonałym wyborem z kilku powodów. 

Jest lekka, łatwa w obróbce i może być zakrzywiona w celu dopasowania do krzywizn. Oprócz swojej wszechstronności sklejka ma również sprawdzoną reputację jako mocna i odporna na wilgoć. Drewno użyte do pokrycia dachu może być niedrogie, ale wymaga regularnej pielęgnacji i konserwacji. Środki do konserwacji i pielęgnacji drewna mogą być drogie. Ale dachy ze sklejki przetrwają długo przy odpowiedniej konserwacji.