Artykuły

Dobrej jakości tornister

Category: Moda

Każdy rodzic przygotowuje wyprawkę dla malucha przed pójściem do pierwszej klasy szkoły podstawowej. To ważny moment dla każdego malucha, ponieważ od teraz zacznie się system systematyczna nauka, w której będzie coraz mniej zabawy.

Co posiadają tornistry Herlitz?

tornister herlitz smartJednym z podstawowych elementów wyposażenia dziecka do szkoły jest plecak lub tornister, które służą do przechowywania niezbędnych rzeczy. Dla uczniów pierwszych klas, rodzice najczęściej wybierają tornistry, ponieważ są one usztywniane i ułatwiają maluchom zachowanie w nich porządku. Dla nieco starszych dzieci lepsze są klasyczne plecaki, które mają jedynie usztywniane dno i ewentualnie tył. Jeżeli chcemy kupić dla dziecka praktyczny i lekki model, to najlepszy będzie tornister Herlitz Smart, który wyposażony jest we wszystkie niezbędne elementy. Jest idealnie zabezpieczony przed przemakaniem, ponieważ w całości jest pokryty nieprzemakalnym materiałem. Dno zostało usztywnione lekkim plastikiem, przez co można go postawić w dowolnym miejscu. Zaletą tornistrów Herlitz jest dokładne wykonanie, praktyczne kieszonki i niewielka waga, która przeważnie nie przekracza dziewięciuset gramów. Z tego względu tornistry są bezpieczne dla dzieci, a szczególnie dla ich ciągle kształtujących się kręgosłupów. Nowością od kilku lat są tornistry z kółkami i teleskopowymi uchwytami, które pozwalają na ciągnięcie go za sobą jak walizki, Dzięki temu maluchy nie muszą ich nosić, a jedynie ciągnąć, przez co ich ciężar nie jest tak bardzo odczuwalny.

Plecaki i tornistry muszą być wyposażone w odblaskowe elementy, które sprawiają, że dzieci są dobrze widoczne z dużej odległości. To szczególnie ważne w przypadku maluchów, które pieszo chodzą do szkoły i nierzadko same. Takie modelu kupimy już za około 150 zł.