Artykuły

Drewniany taras we Wrocławiu

Category: Dom i ogród

 

Kupiliśmy dom. Duży, stary, z charakterem i przeszłością. Drewniana podłoga była zapewne pełna wspomnień o swoich poprzednich właścicielach: pamiętała dotyk długich sukni i szorstkiego włosia szczotki. W sekundzie, w której go zobaczyłam, wiedziałam, że musi być mój. Wiedziałam, że musi mieć niebagatelną historię, że na poddaszu urządzę klimatyczną biblioteczkę. 

Dom z pięknym tarasem

producent desek tarasowych wrocławOd zawsze marzył mi się taki dom. Dom, który nie spełniał jedynie funkcji typowych dla tego rodzaju budynku, ale także miał duszę. Nie trzeba było go przesadnie odnawiać, ponieważ poprzedni właściciel zrobił już remont. Okiennice, schody, każdy mebel miał mi coś do opowiedzenia. Cieszyłam się, że mogę dzielić swój entuzjazm z ukochanym mężem. Marzył nam się tylko taras. Mąż zawsze wyobrażał sobie, że na starość będziemy spędzać wieczory siedząc na takim tarasie i pijąc herbatę. Niestety, nasze pragnienia w tym przypadku nie do końca odzwierciedlały rzeczywistość, dlatego postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce. Mieliśmy w końcu pieniądze i czas. Mąż wbił w wyszukiwarkę „producent desek tarasowych wrocław” i razem znaleźliśmy takie, które byłyby idealne do realizacji naszej wizji. Jako że nasze siły już nie były takie, jak dawniej zleciliśmy zrobienie tarasu odpowiedniej firmie. Od tej pory czekaliśmy już tylko na taras. Jedno było pewne: deski były idealne. Nie mogliśmy doczekać się chodzenia po ich powierzchni.

Nasze marzenia, które wiązaliśmy z emeryturą zostały urzeczywistnione. Taras jest przepiękny. Jasne deski, które go tworzą sprawiają, że znów mamy ochotę do tego, aby tańczyć. Nasze wspólne lata zawsze były szczęśliwe, ale dopiero teraz doceniam każdą chwilę i cieszę się nią. I tak, wraz z moim mężem pijemy w ciepłe wieczory herbatę na wymarzonym tarasie.