Artykuły

Efekty terapii dla dzieci

Category: Zdrowie

Mojej koleżanki syn urodził się jako zdrowe dziecko. Jednak szybko zaczęła zauważać, że coś jest z nim nie tak jak być powinno. Jej siostra ma dziecko w podobnym wieku także mogła na bieżąco porównywać zachowania. Jej syn przede wszystkim był dzieckiem, które niechętnie się uśmiechało.

Dobrze prowadzona terapia

diagnoza i terapia dzieciKoleżanka miała wrażenie też, że nie patrzy się na nią. Nie potrzebował też jej tak jak inne dzieci. Wystarczyło mu, że miał jakąś zabawkę, którą mógł przez długo czas się zajmować. Do tego miał problemy z mówieniem. Nie czuł potrzeby komunikowania się. Koleżanka była bardzo zaniepokojona tą sytuacją. Oczywiście na początku zgłosiła się z dzieckiem do pediatry. Tam dostała skierowania do specjalistów żeby sprawdzić to jak dziecko się zachowuje. Okazało się, że jest to autyzm. Koleżanka chciała bardzo znaleźć miejsce, które prowadzi najlepsze terapie. Iw sumie z komentarzy rodziców dowiedziała się, że diagnoza i terapia dzieci jest prowadzona najlepiej w pewnej placówce. Tam po prostu pracowali specjaliści którzy pracowali z dzieckiem różnymi sposobami. Bowiem nie na każdego działa ta sama terapia. Koleżanka udała się więc do tego ośrodka. Chciała zęby jak najszybciej została prowadzona jakaś terapia z jej dzieckiem. Na miejscu przede wszystkim dowiedziała się, że takich rodziców jak ona jest wielu. I, że można sobie z tą chorobą jakoś poradzić. W placówce tej pokazano jej różne metody pracy z takim dzieckiem.

Najważniejsze było dla niej to żeby syn zaczął się lepiej rozwijać i żeby wyeliminować działanie niepożądane. W sumie na te różnego rodzaju terapie chodzi już od jakiegoś czasu. I twierdzi, że od tego momentu tak naprawdę zaczęła dopiero rozumieć swoje dziecko. Widzi też postępy jakie robi jej syn z czego jest bardzo zadowolona.