Artykuły

siatka na krety

Ekologiczna walka na działkach – mocna siatka na krety

Category: Dom i ogród

Wydawało by się, że posiadając własną działkę, jesteśmy przyzwyczajeni do towarzystwa dzikich zwierząt i traktujemy je jako część natury. Kolorowe motyle, pszczoły, pięknie śpiewające ptaki, ślimaki o tęczowych skorupkach.

Siatka na krety jest mało inwazyjna

siatka na kretyWłaśnie po to między innymi decydujemy się na zakup własnego kawałka ogródka, szczególnie cennego, jeżeli na co dzień mieszkamy w bloku, gdzie trudno znaleźć miejsce na kawałek zieleni. Kiedy jednak już w pocie czoła zasadzimy warzywa, piękne kwiaty, a na drzewkach pojawią się pierwsze owoce, nic dziwnego, że chcemy tych naszych własnoręcznie wyhodowanych skarbów bronić. Zwłaszcza, że potem można z dumą prezentować nasze plony sąsiadom z działek obok. Nie ma to jak rodzinny obiad przygotowany z własnych warzyw i owoców, które nie tylko są tańsze niż te sklepowe, ale także zdrowsze, pozbawione chemicznych oprysków. Niestety, droga od nasionka do zbiorów jest długa i pełna obowiązków. Jednym z głównych problemów działkowców jest walka z dzikimi zwierzętami, które bez skrupułów wykorzystują ciężką pracę człowieka. O ile siatka cieniująca nad pomidorami może być na przykład przystankiem dla słowików, które swoim śpiewem uatrakcyjnią nam ciężką pracę, o tyle szpaki wyjadające czereśnie nie są już mile widzianymi gośćmi w naszych ogródkach. Działkowcy mają różne sposoby na radzenie sobie ze skrzydlatymi złodziejami. Przed laty musiała wystarczyć zwykła siatka do pakowania, teraz sklepy ogrodnicze oferują bardziej nowoczesne produkty do ochrony roślin. Równie mało inwazyjną metodą jest mocna siatka na krety. Dzięki tym ekologicznym metodom nie szkodzimy środowisku i jednocześnie chronimy własne plony.Jak podkreślają profesjonalni ogrodnicy i działkowcy z wieloletnim stażem, najlepiej całkowicie zrezygnować ze środków chemicznych, które nie tylko są bezwzględne dla środowiska naturalnego (w tym pożytecznych zwierząt).

Ale także nie są obojętne dla naszego zdrowia. Dobrym wyborem może być siatka na ptaki, która jest całkowicie bezpieczna dla wszystkich gatunków. 

LEAVE A REPLY