Artykuły

Ekologiczne zatapialne pompy do gnojowicy

Category: Dom i ogród

Każdy hodowca zwierząt doskonale wie o tym, jak doskonałym źródłem nawożenia gleby jest gnojowica, którą wykorzystuje się na różne sposoby. Zwykle jest ona gromadzona w jednym zbiorniku na terenie hodowli tak, żeby jej właściciel mógł ją we właściwy sposób eksploatować, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Zastosowanie zatapialnej pompy do gnojowicy

pompa do gnojowicy zatapialnaJeśli dany hodowca posiada także pola uprawne, jego gospodarstwo może stanowić samowystarczalne źródło pokarmu dla zwierząt oraz nawozu dla roślin. Jeśli jest inaczej, właściciel musi zatroszczyć się o kupno paszy, a także sprzedaż gnojowicy innemu gospodarstwu. Jakkolwiek by było, gromadzony w zbiorniku obornik musi być z niego w jakiś sposób, raz na jakiś czas wydobywany – służy temu zwykle pompa do gnojowicy zatapialna, dzięki której w bardzo sprawny sposób można wydobywać nawóz ze zbiornika bez konieczności używania innych urządzeń. Zwykła pompa wystarczy, żeby w bardzo krótkim czasie przenieść gnojowicę ze zbiornika do pojazdu transportowego, który zajmie się jej dalszą eksploatacją na pola uprawne lub przewiezieniem jej do innego gospodarstwa rolnego. Gnojowica stanowi doskonałe źródło nawozu dla gleby pod każdy rodzaj uprawy. Co bardzo istotne z punktu widzenie współczesnej gospodarki, jest ona w stu procentach naturalnym produktem powstałym również naturalnymi procesami fermentacyjnymi. Żeby jednak wszystko było w pełni bezpieczne, trzeba zadbać o prawidłową eksploatację surowca.

Użycie zbyt dużej ilości nawozu może być szkodliwe dla środowiska naturalnego ze względu na wysoką zawartość azotu, dlatego konieczne jest użycie specjalistycznej pompy do gnojowicy, dzięki której w bardzo precyzyjny sposób można odmierzać odpowiednią dawkę surowca. Produkowane obecnie pompy działają na prąd, co również jest ekologiczne.