Artykuły

Eleganckie listwy lakierowane

Category: Wnętrza

Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe, dostępna jest duża liczba rozwiązań, które mają szerokie zastosowanie. Dzięki temu w trwały i oryginalny sposób można wykończyć przestrzenie mieszkalne. Także listwy przypodłogowe dostępne są w kilku wariantach. Różnice widoczne są tak samo przy okazji kolorów, jak również materiału, z którego je wykonano. 

Eleganckie, lakierowane listwy przypodłogowe

lakierowane białe listwy przypodłogoweElementy takie, jak listwy przypodłogowe są bardzo popularne, jeśli chodzi o wykończenie przestrzeni mieszkalnych. Przede wszystkim ich ogromną zaletą jest wysoka estetyka, jak też duża wytrzymałość na uszkodzenia. Dostępność modeli w różnej kolorystyce ułatwia dostosowanie konkretnego produktu do danej przestrzeni. Sporym zainteresowaniem cieszą się lakierowane białe listwy przypodłogowe. Są doskonałym uzupełnieniem przestrzeni. Można wybierać wśród prostych modeli, pozbawionych frezowania, ale również spomiędzy tych, które posiadają dodatkowe akcenty ozdobne. Listwy tego typu często wykonane są z płyt MDF. To przekłada się na ich niewielką wagę i jednoczesną wytrzymałość. Co więcej, montaż tego typu elementów jest bardzo prosty. Listwy mogą być przycięte na konkretny wymiar. W tym celu warto wykorzystać piłę kątową. Dodatkowo można także użyć łączników, które pozwalają na zakamuflowanie miejsca ścięcia, co jest przydatne w szczególności, gdy pojawiły się tam odpryski lakieru, czy postrzępienia materiału.

Do obróbki listew przypodłogowych najczęściej wystarczą podstawowe elektronarzędzia, którymi dysponują zarówno firmy budowlane, jak też majsterkowicze. Dlatego montaż tego typu elementów można wykonać także samodzielnie. Praca jest dość prosta. Do montażu listew wykorzystuje się klej lub silikon bądź specjalne uchwyty mocujące, które ułatwiają także demontaż elementów.