Artykuły

Filmy timelapse w promocji miejsc i wydarzeń

Category: Usługi

Sama metoda produkcji filmów metodą poklatkową jest stara jak wynalazek braci Lumiere. Wszystkie bajki, które pamiętamy z dzieciństwa były produkowane tą metodą, jedynie utrwalano je nie na nośniku cyfrowym, a na celulozowej taśmie. Nic więc dziwnego, że współcześnie filmy timelapse są wykorzystywane do promowania bajecznych miejsc.

Ciekawy film timelapse z festiwalu

filmy timelapseWiele regionów czy turystycznych miejscowości chce uchodzić za nowoczesne i swoim pięknem przyciągnąć turystów. Bardzo pomocne w tym są filmy timelapse które dzięki wybraniu kilkunastu najciekawszych ujęć potrafią w ciekawy sposób pokazać kwintesencję miejsca. I to niezależnie czy promuje spływy kajakowe na rzece Warcie, czy pełen życia nocnego i imprez Wrocław, a nawet biznesowy Poznań. Wszystkie te miejsca w nowoczesny sposób mogą pokazać swoje atuty zaledwie w kilkadziesiąt sekund. Jednak prawdziwym majstersztykiem są filmy timelapse z wydarzeń. Energetyczne festiwale muzyczne to również doskonałe produkty do wykorzystania metody poklatkowej. Współcześnie metody zbierania i montażu dają takie możliwości, że ponad piętnastominutowe filmy z udziałem ludzi mogą do złudzenia przypominać tradycyjne filmy, jak i w odpowiednich ujawnić swój timelapsowy charakter, do pokazania dynamicznych zmian. Ta pierwsza cecha to hyperlapse pozwalające uchwycić płynną mimikę bohaterów spotu, natomiast tradycyjna poklatkowość (timelapse) to świetny sposób na oddanie dynamiki miejsca, czy podkreślenia ogromnej liczby uczestników.

Mając do wypromowania miejsce, które oferuje swoje walory osobom młodym i dynamicznym na pewno warto sięgnąć po filmy timelapse. Można je wykorzystać zarówno w budowaniu wizerunku na stronie internetowej jak i zamieścić w mediach społecznościowy, dzięki czemu oferta dotrze do większej liczby potencjalnych klientów niż post ze zdjęciem.