Artykuły

Firmy transportowe i spedycyjne

Category: Praca

Branża związana z transportem i spedycją jest jedną z lepiej rozwijających się dziedzin usługowych w kraju. Ilość wykonywanych zleceń przez te firmy z roku na rok rośnie. Z tego też powodu powstają liczne problematyczne kwestie związane z regulacjami prawnymi, czy też naruszeniami przepisów przez klientów firmy.

Skorzystanie z obsługi prawnej

obsługa prawna firm transportowychW związku ze specyfiką działania firm transportowych, a także koniecznością realizowania zleceń w terminie ważne jest zabezpieczanie interesów przedsiębiorstwa. W związku z tym konieczne jest powierzenie obsługi prawnej takiego podmiotu wykwalifikowanej kadrze prawniczej. Obsługa prawna firm transportowych w dużej mierze polega na konstruowaniu umów pomiędzy klientami, a przedsiębiorcą, a także weryfikowanie takich umów, które zawierane są z innymi podmiotami. Inną kwestią, która również należy do profesjonalnej obsługi prawnej firm z branży transportowej jest windykacja niezapłaconych na czas należności. Wbrew pozorom jest to proces niezwykle żmudny i długotrwały. Niektóre należności możemy odzyskać wykonując kilka telefonów do naszych kontrahentów. Inne z kolei wymagają sięgnięcia po dalsze środki, takie jak proces sądowy, czy postępowanie egzekucyjne. Bardzo często jest to jedyna droga, która da nam możliwość odzyskania chociaż części środków. Należy przy tym mieć uwagę na kwestie związane z przedawnieniem roszczeń.

Z tego też powodu konieczne jest zatrudnienie fachowej kancelarii prawnej do obsługi wszystkich kwestii prawnych związanych z działaniem i funkcjonowaniem firmy transportowej. Dobry prawnik jest niczym dobry księgowy. Z tego też powodu nie należy dokonywać oszczędności na wynagrodzeniu prawnika, czy też kancelarii prawnej. Bardzo często dobry prawnik pozwoli nam na zaoszczędzeniu sporej ilości wydatków.