Artykuły

Gdzie spolerować swoją szybę?

Category: Usługi

W Polsce aktualne ceny mandatów uległy drastycznym nadwyżką. Za mandaty, które wcześniej kosztowały po 200-300 zł kierowcy teraz muszę liczyć się z opłatą nawet do tysiąca złotych. Nie każdego Polaka stać na aż taki wydatek. Mało Polaków również wie, że porysowana szyba równa się temu, że każdy policjant przy kontroli będzie zmuszony zabrać nam dowód rejestracyjny auta a co za tym idzie wypisać mandat w wysokości 200 złotych.

Jak pozbyć się rys z szyby?

polerowanie szyb w niskiej cenieŻeby uniknąć wyżej wymienionej sytuacji i zaoszczędzić sobie wydawanie pieniędzy na mandaty oraz przymusowy nowy przegląd auta po zabraniu dowodu rejestracyjnego, możemy sami zneutralizować rysę ze swojej szyby. Jak to zrobić i dlaczego? Oczywiście negatywne skutki finansowe to nie jedyna przyczyna dla której powinniśmy mieć czyste i sprawne szyby. Najważniejsze jest oczywiście zdrowie. Porysowana przednia szyba, potrafi zupełnie zmienić kąt padania światła na kierowcę a co za tym idzie zmienić jego pole widzenia podczas kierowania. Odnotowano już kilka groźnych wypadków spowodowanych właśnie takich defektem na szybie. Nie musimy jednak od razu wymieniać swojej szyby na nową. Możemy ją po prostu spolerować. Jeżeli sami nie posiadamy takich umiejętności, warto zlecić to zadanie specjaliście. Żeby znaleźć osobę, która zrobi to dla nas za nie dużą stawkę a przynajmniej adekwatną do włożonego w pracę wysiłku, najlepiej jest wpisać w przeglądarkę frazę o treści: polerowanie szyb w niskiej cenie. Automatycznie pojawią się ogłoszenie z naszych okolic a więc z okolic z których w danej chwili wpisywaliśmy wyżej podane hasło. Jedynie co nam pozostaje to przeczytanie recenzji i opinii osób, które już korzystały wcześniej z usług polerskich i wybrać najlepszą.

Nie możemy jednak zapomnieć, że rysy na szybie to nie jedyny powód do kontroli przez policję. Innym bardzo zbliżonym do tego powodem są szyby przyciemniane. Szyba przednia musi być całkowicie czysta czyli nie może być na niej żadnych efektów odblaskowych czy przyciemniających ją. Szyby od strony kierowcy i pasażera mogą być jedynie delikatnie przyciemnione a szyby z tyłu prawie całkowicie. Oczywiście szyba z tyłu tak samo jak i z przodu musi być całkowicie klarowna.