Artykuły

Gdzie w Bydgoszczy na badanie echa serca?

Category: Uroda

Drogi mieszkańcu Bydgoszczy – Bydgoszczaninie? Nigdy nie potrafiłam przerabiać nazwy miasta na jego mieszkańca. Badania profilaktyczne są przez Polaków bardzo zaniedbywane i wielu z nas dowiaduje się o swojej, często nieuleczalnej chorobie, zdecydowanie za późno, kiedy medycyna jest już bezradna. Właśnie dlatego warto kontrolować swój stan zdrowia i badać się regularnie – przynajmniej raz w roku czy raz na dwa lata.

Gdzie w Bydgoszczy można zrobić badanie echa serca?

badania echa serca wykonywane w BydgoszczyJedną z najczęstszych chorób są te układu sercowo-naczyniowego. Najczęstszą przyczyną zgonów są właśnie zawały, udary, wylewy. Wszystkie związane są z wysokim ciśnieniem krwi, odrywającymi się skrzepami krwi, złymi przepływami między komorami a zastawkami serca i innymi. Takim sytuacjom może zapobiec odpowiednia profilaktyka w postaci chociażby badania echa serca. Warto wiedzieć, że badania echa serca wykonywane w Bydgoszczy, Poznaniu, Krakowie, Łodzi czy Wrocławiu, dają sto procent pewności, że naszemu sercu nic nie zagraża. Jeżeli nie stać nas na prywatną wizytę, wystarczy zapisać się na listę oczekujących. To badanie można bowiem wykonać w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Oczywiście, należy się nastawić na przynajmniej kilkumiesięczne oczekiwanie, bo tak właśnie to wygląda w większości miast. Prywatnie takie badanie można natomiast wykonać „od ręki”, tyle że zapłacimy za nie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Profilaktyka jest bardzo ważna, nie tylko w odniesieniu do chorób serca. Wszystkie niepokojące objawy powinniśmy zgłaszać naszemu lekarzowi rodzinnemu i działać od razu. Pomoże nam to uniknąć bardzo poważnych konsekwencji. Każdą chorobę da się pokonać, trzeba tylko zadbać o jej wczesne wykrycie. Badajmy się zatem i walczmy o długie i szczęśliwe życie. Wszystko zależy od nas.