Artykuły

Hale udojowe i rozwój gospodarki

Category: Rolnictwo

 

Moja gospodarka, na której hodowałam głównie krowy, miała się całkiem nieźle. Mleko szło na eksport, natomiast jajka od kur i przepiórek szły raczej na nasze bieżące potrzeby domowe. Z krowami było trochę pracy, trzeba było je codziennie doić, karmić, dbać o nie. Miałam kupiony już wóz paszowy, dzięki czemu karmienie szło mi szybciej niż do tej pory.

Hale udojowe są bardzo pomocne

wygodne hale udojoweNadal pozostawała kwestia dojenia. Miałam niby jedną dojarkę, jednak nie byłam z niej zadowolona., potrzebowałam czegoś więcej i to na skalę przemysłową. Wtedy koleżanka z innego gospodarstwa poleciła mi wygodne hale udojowe. Takie hale udojowe są idealnie przygotowane dla takich dużych gospodarstw jak moje. Krowy mają tam dużo miejsca i są podłączone do automatów do dojenia, które w dodatku mogę połączyć z komputerem. Wtedy na bieżąco będę widziała ile mleka udało mi się danego dnia uzyskać i ile mogę sprzedać. Hale udojowe to poważna inwestycja, jednak warta uwagi. W końcu chodziło o zaoszczędzenie dużej ilości czasu, zautomatyzowanie pewnych działań. Jeśli będę mieć nowoczesne hale udojowe to będę mogła więcej czasu poświecić na rozwój gospodarstwa niż na jego codzienne funkcjonowanie. Na szczęście koleżanka poleciła mi także fachową i tanią firmę która wykonuje takie hale udojowe. Nie bałam się zatem ze coś będzie źle wykonane, czy że zajmie to sporo czasu. Ani się nie obejrzałam, a już hale udojowe zostały postawione i mogłam przenosić tam swoje krowy. Wszystko potoczyło się błyskawicznie.

Dzięki temu że zdecydowałam się na hale udojowe mogłam zacząć rozmyślać nad przyszłością, inwestycjami, tym czym jeszcze mogę się zajmować na gospodarce. Hale działają bez zarzutu, bezawaryjnie, a i krowy nie wydają się nerwowe z powodu obecności nowego sprzętu.