Artykuły

Halogen LED z czujnikiem ruchu – rozsądna inwestycja?

Category: Dom i ogród

 

Co zaoszczędzimy kupując halogeny LED z czujnikami ruchu? Czy jest to tylko fajny „bajer”, czy rzeczywiście przydatna funkcja? No i ile musimy dopłacić za taką funkcję? Bo przecież zawsze jest coś za coś, a w przyrodzie nic nie ginie. Skupię się więc zarówno na tym, czy taka inwestycja ma sens, jak i na tym, w jakich okolicznościach warto wybrać oświetlenie halogenowe LED z czujnikami ruchu.

Zalety czujników ruchu w halogenach LED

halogen led z czujnikiem ruchuPrzede wszystkim na wstępie zadaj sobie pytanie, czy lubisz nowoczesne technologie. Najnowsze lampy LED robią niemałe wrażenie nie tylko samym światłem, które generują (może mieć ono dowolną barwę, a w dzisiejszych czasach do ich obsługi wystarczy smartfon – oczywiście wszystko to znajdziemy tylko w produktach z wyższej półki). Warto zerknąć okiem choćby na halogen LED z czujnikiem ruchu 10W Ultra Slim. Wyglądem przypomina produkty firmy z nadgryzionym jabłkiem i nawet po dłuższym użytkowaniu wywołuje efekt „Łał!”. Wybór takiego oświetlenia będzie więc w dużej mierze efektem naszych preferencji. Oświetlenia LED nie montuje się raczej w barokowych żyrandolach (chociaż może to ja nie idę z duchem czasu). Zalety oświetlenia typu LED wszyscy znają – lepsze światło, energooszczędność, trwałość itd. To wszystko już utarło się w świadomości konsumentów. Jednak wraz z rozwojem bezprzewodowych technologii dokonał się w ostatnim czasie kolejny przełom. Możemy montować lampy, gdzie nam się podoba, bo oświetlenie LED trzyma długo nawet na zwykłej baterii. Możemy również ustawiać rozmaite parametry naszych lamp – czułość na ruch, natężenie światła czy długość i czas załączania. Tak spersonalizowany halogen możemy użyć praktycznie wszędzie. A przy tym sporo zaoszczędzić i stać się jeszcze bardziej wygodnym. W końcu po co angażować ręce w męczące zajęcie dotykania włącznika, skoro światło załączy się, gdy tylko znajdziemy się w jego polu widzenia.

Zatem, odpowiadając na pytanie tytułowe, czy wybór halogenu LED z czujnikiem ruchu to rozsądna inwestycja, musimy odpowiedzieć sobie sami. Jeśli zależy nam na wygodzie i lubimy nowinki techniczne, to inwestycja na pewno będzie rozsądna. Jeśli nie jesteśmy takimi entuzjastami nowych technologii, to radziłbym wpierw sprawdzić oświetlenie tego typu w praktyce. Osobiście je polecam, bo to świetna sprawa, ale weźcie pod uwagę, że jest to tylko opinia gadżeciarza, który uwielbia otoczenie świecących i automatycznych urządzeń.