Artykuły

Ile kosztuje fotel do gier?

Category: Rozrywka

 

Coraz więcej młodych ludzi zajmuje się gamingiem, bowiem gwarantuje im to nie tylko niezależność finansową, ale również internetową sławę i rozpoznawalność. Nie ma w tym nic złego, to zwyczajnie kolejny znak czasu. Jednak każdy gamer musi wziąć pod uwagę, że siedzący tryb życia, to na dłuższą metę, wielkie obciążenie dla kręgosłupa. 

Największy wybór foteli do grania

fotel do gierKażdy, kto ma w perspektywie zostanie gamerem, lepiej niech zawczasu sprawi sobie dobry fotel do grania, ponieważ w przeciwnym wypadku, może to przypłacić różnego rodzaju nadwyrężeniami, kontuzjami, a także schorzeniami i zwyrodnieniami w obrębie kręgosłupa. Dobry fotel do gier musi mieć odpowiedni profil. Zacznijmy od siedziska, nie musi być ono przesadnie twarde, ale ważne, by idealnie się dopasowywało do anatomicznych kształtów. W odcinku lędźwiowym, powinniśmy mieć lekką wypukłość, najczęściej jet to warstwa pianki, która dba o odpowiednią krzywiznę pleców, jednocześnie dając mocne podparcie i zmniejszając napięcie, które w tym miejscu, powstaje naturalnie. Bardzo ważnym i ostatnim elementem jest zagłówek, ma on za zadanie utrzymywać kark w optymalnej pozycji, a dzięki wypustkom również delikatnie go masuje. Koszt dobrej jakości foteli do gier to około ośmiuset-dziewięciuset złotych. To naprawdę niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę, iż fotel gamingowy ma naprawdę bardzo duże znaczenie dla naszego kręgosłupa.

Oczywiście są też tańsze modele, jednak jakość ich wykonania oraz materiały użyte do ich produkcji, pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego lepiej nieco dopłacić, ale kupić markowy, certyfikowany i niezawodny fotel gamingowy. Natomiast fotele, które kosztują tysiąc złotych, a nawet znacznie więcej są przeznaczone dla osób, które spędzają na graniu większość swojego czasu.