Artykuły

Ile kosztuje wentylator kanałowy osiowy?

Category: Przemysł

Wszystkie organizmy żywe, z wyjątkiem beztlenowców, potrzebują powietrza do życia. Ludzie także mieszczą się w tej grupie. Oprócz tego, że potrzebujemy do życia tlenu, musimy uważać także na to, by powietrze, które wdychamy, było czyste, a przynajmniej wolne od chemikaliów, toksyn, zarodników grzybów i pleśni.

Podstawowe rodzaje wentylatorów

wentylatory kanałowe osioweDlatego w przestrzeniach zamkniętych, gdzie powietrze jest szczególnie narażone na takie skażenie, na przykład w fabrykach, warsztatach, parkingach czy magazynach montuje się różnego rodzaju wentylatory. Wentylator pracując wymusza pracę powietrza i jego ruch w odpowiednim kierunku. Jakie są rodzaje wentylatorów? Ze względu na umiejscowienie dzieli je na: ścienno-sufitowe, dachowe i kanałowe. Z kolei ze względu na konstrukcję wyróżniamy wentylatory: osiowe, czyli śrubowe, odśrodkowe czyli promieniowe i o przepływie mieszanym. Najpopularniejszym rodzajem są zdecydowanie wentylatory kanałowe osiowe. Umieszczone w specjalnych kanałach do wytwarzania ruchu powietrza o niskim ciśnieniu. Znajdują jeszcze zastosowanie we wszelkiego rodzaju lokalach użytkowych, hurtowniach czy punktach handlowych. Jakie są ceny wentylatorów kanałowych śrubowych? Najtańszy kupimy już za nieco ponad tysiąc złotych. Najdroższe standardowe mogą osiągnąć kwotę nawet pięciu tysięcy. Na zamówienie możemy dostać model w jeszcze innej cenie. Trzeba pamiętać, że wentylator ma swoje zasady montażu. Nie umieszczamy go dowolnie.

Jednak jest to już zazwyczaj zaplanowanie w projekcie, chyba, że następuje zmiana przeznaczenia lokalu lub jego większa modernizacja. Jednak i tak wyborem wentylatora powinien zająć się konstruktor lub projektant, w zależności od miejsca, gdzie ma być on zastosowany. Czy będzie to rodzaj kanałowy osiowy czy dachowy odśrodkowy.