Artykuły

Ilozjonista – profesjonalny oszust?

Category: Usługi

Chociaż wszyscy magowie tworzą złudzenia, to jednak tych, którzy je tworzą na wielką skalę, by zadziwiać i zdumiewać widzów, często nazywa się iluzjonistami. Istnieje wiele różnych stopni iluzji, każdy z nich wymaga innych umiejętności. 

Gdzie możemy zobaczyć pokazy iluzjonisty?

iluzjonista pokazyNiektórzy iluzjoniści używają inteligentnej manipulacji rekwizytami; inni zręczność swoich rąk, a jeszcze inni uciekają z pozornie nieuniknionych sytuacji i zaglądają w twarz śmierci. Aby stać się iluzjonistą, mag musi mieć genialny umysł, który kpi z percepcyjnych zdolności jego odbiorców. Twoje marzenia o zostaniu iluzjonistą mogą się spełnić, jeśli stworzysz nowe i tajemnicze sztuczki, opanujesz sposób ich prezentacji i wykonania oraz wykorzystasz iluzjonistyczne osobowość wykreowane przez wybitnych poprzedników (Harry Houdini czy The Great Herrmann). Każdy iluzjonista pokazy zaczyna przed lustrem – to jego pierwsza widownia. Potem często pokazuje sztuczki przyjaciołom. Przygotowanie reperturau scenicznego wymaga dużo czasu, trzeba bowiem go sobie wyobrazić, wszystko obmyśleć kilka razy i udoskonalić, tak aby spełniał standardy występu iluzjonisty. Musisz być cierpliwy, jeśli chcesz odnieść sukces jako iluzjonista. Gdy staje się profesjonalistą, który stale zgłębia tajniki iluzji, może założyć własną firmę lub nawiązać współpracę z cyrkiem wędrownym. Ludzie, którzy są zafascynowani sztuczkami magicznymi czy iluzjonistycznymi, mogą skorzystać z bogatej oferty firm zatrudniających iluzjonistów. Można ich zamówić na urodziny, imprezę rodzinną czy spotkanie przyjaciół lub po prostu wybrać się na jeden z pokazów organizowanych kilka razy w miesiącu w większych miastach.

Każdy iluzjonista musi włożyć wiele pracy w wypracowanie własnego wizerunku i przygotowanie dobrego pokazu. Prawdziwy profesjonalista zachwyci swoim zaangażowaniem i sposobem, w jaki traktuje swoją widownię.