Zastosowanie samochodów chłodniczych

Samochody użytkowe typu dostawczego są stosowane do przewozu wielu przedmiotów. Oprócz klasycznej zabudowy towarowej, która może być wykorzystywana zarówno w branży spożywczej, jak i w każdej innej, możemy spotkać także dostawczaki w typie „chłodnia”. Ich konstrukcja umożliwia dostarczanie wielu towarów, które muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach termicznych. Czym charakteryzują się tego typu wozy?

Samochody dostawcze i ciężarowe z zabudową chłodniczą

samochód dostawczy chłodniaDzięki specjalistycznej zabudowie tego typu wozów możliwe jest przewożenie nie tylko produktów spożywczych. Samochód dostawczy chłodnia służy często także do przewozu leków, krwi czy innych wyrobów medycznych. W chłodni, która jest samochodem wożącym jedzenie, możemy przewozić mięso, nabiał, alkohole czy warzywa. Dużą część pojazdów chłodniczych jest przeznaczona do konkretnego rodzaju jedzenia. Przykładem może być samochód, który jest zaprojektowany tylko do przewozu ryb. Dzięki zachowaniu ciągu chłodniczego, jedzenie nie tylko nie ulega zepsuciu, ale także może być przechowywane w warunkach, zapewniających jak najlepszy smak i konsystencje. Po ułożeniu skrzyń czy innych elementów, w których przechowuje się jedzenie, możliwe staje się przymocowanie ich w taki sposób, aby przeciwdziałać przesuwaniu się ładunku. Jest szczególnie ważne podczas nagłego hamowania i przyspieszania, a także wtedy, gdy samochód dostawczy porusza się w ruchu miejskim.

Aby móc w komfortowy sposób zajrzeć do wnętrza zabudowy chłodniczej nie trzeba otwierać drzwi. Można skorzystać ze specjalnych otworów rewizyjnych, dzięki którym możliwe stanie się przyjrzenie się wnętrzu luku chłodniczego bez konieczności podnoszenia temperatury po otwarciu drzwi. Po wejściu do chłodni kierowca może być chroniony przed poślizgnięciem się dzięki specjalnej podłodze.