Legalizacja pobytu pracowników Ukrainy

Razem z mężem prowadzimy ekologiczne gospodarstwo rolne. Uprawiamy ekologiczne warzywa, głównie pomidory, ogórki, fasolkę, szparagi a także truskawki. W gospodarstwie jest sporo pracy, mamy zatrudnionych na stałe trzech pracowników. Nasze gospodarstwo się rozwija, kupiliśmy dodatkową ziemię, na której posadziliśmy krzewy borówek.

Legalizacja pracowników w naszym gospodarstwie

błyskawiczna legalizacja pobytu cudzoziemcaZa dwa miesiące w naszym gospodarstwie będzie  sezon zbioru owoców, warzyw.  Sami z naszymi pracownikami nie damy rady zebrać plonów. Potrzebujemy dodatkowych pracowników do pracy. Daliśmy ogłoszenie o pracę sezonową w naszym gospodarstwie. Niestety w naszej okolicy nie było chętnych do pracy. Znajomy podpowiedział nam, że są chętni pracownicy do  pracy z Ukrainy. Rzeczywiście okazało się, że w naszym gospodarstwie chętnie będą pracować pracownicy z Ukrainy. Teraz naszym priorytetowym zadaniem była błyskawiczna legalizacja pobytu cudzoziemca. Do pracy zgłosiło się kilkunastu chętnych pracowników z Ukrainy. Musieliśmy teraz załatwić im legalny pobyt i pozwolenie na pracę w Polsce. Okazuje się, że każdy cudzoziemiec może uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy planujący przebywać w Polsce dłużej niż trzy miesiące. Zezwolenie wydawane jest maksymalnie na 3 lata. Zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce nie można przedłużyć. W przypadku dłuższego pobytu, trzeba ubiegać się o nowe zezwolenie. W uzyskani legalnego pobytu i pozwoleniu na pracę naszych nowych pracowników pomogła nam firma, która się tym zajmuje.

Wszystkie plony w naszym gospodarstwie zostały zebrane. Udało się nam to dzięki pracownikom z Ukrainy. Legalizacja ich pobytu w Polsce okazała się prosta i nie skomplikowana. Wszyscy byliśmy zadowoleni, my z pracowników a pracownicy z  pracy u nas w Polsce.