Magazynowe regały regulowane

Najbardziej rozpoznawanym meblem w każdym magazynie jest regał. Regały są praktycznie nieodzownym elementem tego pomieszczenia, ponieważ właśnie na nich umieszcza się towary. Aby zapewnić wysoką wydajność przechowywania takiego magazynu, należy zwrócić szczególną uwagę co do jakości tych elementów wyposażenia.

Mocne regulowane półki magazynowe

półka do magazynuRegały magazynowe muszą być dostosowane do tego co będzie na nich przechowywane. Nie każdy regał nadaje się dla każdego rodzaju towaru. Zauważmy, że duże towary nie zmieszczą się na małych półkach, podobnie jak ciężkie towary nie utrzymają się na półkach, których maksymalne obciążenie jest niższe niż waga tego towaru. Każda półka do magazynu musi być zatem dostosowana w pełni do tego co będzie na niej przechowywane. Przed zakupem tych mebli musimy się najpierw zastanowić jaki rodzaj towaru będziemy przechowywać, a w szczególności jaka będzie jego wielkość, a także waga. Pamiętajmy, że duże kartony nie zawsze są ciężkie, dlatego też jeśli mamy do czynienia z takim rodzajem towaru to nie musimy kupować mocnych półek, ponieważ za nie przepłacimy. Wystarczą tylko duże pojemnościowo, ale lekkie konstrukcyjnie regały. Jeśli jednak mamy do czynienia z czymś ciężkim to regał w takim przypadku musi być już odpowiednio do tej wagi przystosowany. Innymi słowy rodzaj regału zawsze musi być związany z towarem, który zamierzamy tam składować i nie może wystąpić żądna inna sytuacja.

Wiele regałów ma regulowane półki, co w skrócie oznacza to, że można je przesuwać w pionie, tak aby zmieściły się na nich towary. To dobra opcja dla magazyny, w którym wielkość towarów jest różna i czasami należy zrobić korektę wysokości półek w magazynie, aby można było odpowiednio umieścić na nich towary. Dzięki temu mamy szansę zaoszczędzić znowu trochę miejsca.