Logopedzi dziecięcy zajmują się leczeniem wad wymowy

Symptomy, które mogą świadczyć o nieprawidłowym rozwoju mowy u niemowląt, to brak reakcji na dźwięki otoczenia, nierozumienie prostych poleceń, a także brak gaworzenia powyżej 12 miesiąca życia. W przypadku starszych pociech niepokojące jest mylenie podobnie brzmiących głosek, wypowiadanie zdań z błędami gramatycznymi, przekręcanie niektórych wyrazów, nierozumienie kontekstu sytuacyjnego zdań, a także nieróżnicowanie głosek.

Logopedzi specjalizują się w leczeniu wad wymowy

wykwalifikowany logopeda dziecięcy gdańskNależy pamiętać, że z wad wymowy się nie wyrasta, dlatego bardzo ważna jest szybka i prawidłowa reakcja. W takich sytuacjach pomocny może okazać się wykwalifikowany logopeda dziecięcy Gdańsk i inne miasta w Polsce oferują pomoc specjalistów, którzy zajmują się pociechami w różnym wieku. Badają oni i stymulują procesy komunikacji dzieci na różnych etapach rozwoju, zajmują się korygowaniem wad wymowy, a także stymulują opóźniony rozwój mowy. Specjaliści indywidualnie podchodzą do każdego małego pacjenta, dzięki czemu są w stanie dobrać odpowiednią metodę. Ważne jest, by korygować wady wymowy już od najmłodszych lat, gdyż dzięki temu możliwe jest usunięcie bariery w komunikacji językowej. Bagatelizowanie problemu może w przyszłości negatywnie odbić się na funkcjonowaniu młodego człowieka, być przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Logopeda zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem różnych wad wymowy. Jest specjalistą w pracy z dziećmi w różnym wieku.

Symptomy, które powinny skłonić opiekunów do wizyty u specjalisty, są między innymi zmiany anatomiczne w obrębie aparatu artykulacyjnego, do których należą nieprawidłowa budowa języka lub anomalie zębowe. Pomoc jest konieczna także w przypadku pociech z opóźnionym rozwojem psychomotorycznym i emocjonalnym. Ważne, by terapię rozpocząć jak najwcześniej.