Palety drewniane można zamówić na wymiar

W logistyce, do magazynowania i transportowania towarów, wykorzystuje się najczęściej palety drewniane. Nie ma praktycznie innej alternatywy, więc producenci palet mają ogromne ilości zamówień niemalże przez cały rok. W tej branży dzieje się tak wiele, że ciągle jest sporo miejsca dla nowych producentów. Na przykład takich, którzy produkują palety pod konkretne wymiary.

Producent zrobi palety w dowolnych wymiarach

produkcja palet na wymiarPalety produkowane są w kilku standardowych wymiarach. Firmy, które je zamawiają, mają do wyboru cztery podstawowe rodzaje palet. Nie oznacza to jednak wcale, że firmy zamawiające palety są ograniczone jedynie do tych konkretnych rodzajów. Zawsze bowiem można skorzystać z usług producentów, których główną usługą jest produkcja palet na wymiar pod indywidualne zamówienie. Dla całej logistyki jest to rozwiązanie idealne, bo przecież bardzo często jest tak, że potrzebne są palety do niestandardowego asortymentu. A skąd producenci palet biorą drzewo do ich produkcji? Oczywiście kupują je w takich ilościach, jakie są im potrzebne, ale na jego pozyskiwanie jest jeszcze inny i o wiele lepszy sposób. Producenci skupują bowiem wszystkie możliwe zużyte palety i poddają je renowacji i przeróbkom. Jest to zatem taki towar, który najpierw jest sprzedawany a potem odkupowany. A zatem ta branża jest można powiedzieć nieszkodliwa dla środowiska. Wszystko jest przetwarzane i wykorzystywane ponownie.

W każdym dużym i małym magazynie, w każdym sklepie czy też w każdym zakładzie produkcyjnym – wszędzie do magazynowania towarów używa się drewnianych palet. Bez tego produktu logistyka nie miałaby racji bytu. Wiedzą o tym producenci palet, którzy oferują je w każdym możliwym rozmiarze. Nie ma takiej palety, której producent nie byłby w stanie wyprodukować.