Artykuły

Inny rodzaj sauny

Category: Dom i ogród

 

Wszyscy doskonale znamy sauny parowe. Są one bardzo popularne szczególnie w krajach wschodnich. Rosyjska łaźnia tzw. bania jest w Rosji wręcz rytuałem. Sauny są też bardzo popularne w Finlandii. Tradycyjna sauna jest to sauna mokra lub sucha. Pomieszczenie gdzie panuje wysoka temperatura i niska wilgotność powietrza. Nie wszyscy jednak mogą korzystać z dobrodziejstw zabiegów w saunie. 

Alternatywa dla tradycyjnych saun

sauny infrared producentZ zabiegów w tradycyjnej saunie nie mogą korzystać np.: osoby chorujące na astmę lub inne schorzenia układu oddechowego. Alternatywą dla takich osób jest sauna infrared. Działanie sauny infrared jest podobne do działania saun tradycyjnych. Ciało jest ogrzewane lampami na podczerwień. Jak podkreślają producenci saun infrared w saunie infrared można ogrzewać tylko cześć ciała. Dzieje się tak dzięki odpowiedniemu ustawieniu lamp na podczerwień. Całe wykonanie solidnej sauny infrared producent może dobrać według potrzeb. Generalne wykonanie sauny infrared od drewna do akcesoriów dodatkowych może zostać wybrane przez klienta. Warianty kolorystyczne drewna mogą być przeróżne od drewna ciemnego olchowego lub orzecha europejskiego po jasne drewno z brzozy lub jaworu. Drewno do sauny infrared musi oczywiście przejść odpowiednią obróbkę techniczną. Dodatkowe wyposażenie sauny jest także dobierane na życzenie klienta. Wyposażenie dodatkowe to szeroka gama produktów od dodatkowych lamp przez radio do nawet wejść USB.

Produkcja saun infrared odbywa się na zamówienie klienta. Nie jest to wyrób produkowany seryjnie. Klientami firm produkujących sauny są klienci indywidualni, hotele oraz gabinety odnowy biologicznej. Jaka jest cena takiej sauny infrared? Małą saunę infrared do użytku domowego można nabyć za około 9000 tysięcy złotych. Cena zawiera także robociznę instalacji takiej sauny w nieruchomości klienta.