Artykuły

  • Główna
  • Artykuły
  • Instalacje wiatrowe i systemy fotowoltaiczne w przestrzeni miejskiej

Instalacje wiatrowe i systemy fotowoltaiczne w przestrzeni miejskiej

Category: Budownictwo

Nasza domowa elektrownia wiatrowa, może być również użyta do oświetlenia miejsc publicznych. Z energii wiatrowej mogą korzystać wszyscy, czyli osoby prywatne, firmy ale również przestrzeń miejska.

Systemy fotowoltaiczne i ich wykorzystanie

systemy fotowoltaiczneCzęsto słyszymy jak samorządowcy narzekają ile ich kosztuje doprowadzenie energii elektrycznej, do latarni ulicznych czy oświetlenia miejsc użyteczności publicznych. Te koszty w skali rocznej są bardzo duże. Co jakiś czas, otwierane są nowe pływalnie, odcinki ulic czy autostrad. Wszędzie tam potrzebny jest prąd. Również profesjonalne systemy fotowoltaiczne, mogą być wykorzystane w przestrzeni miejskiej. Już dzisiaj jadąc ulicami polskich miast, zobaczyć możemy znaki uliczne zasilane energią słoneczną. Takie znaki są bardziej widoczne na drodze, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia wypadku drogowego. Również tablice informacyjne, czy duże banery coraz częściej podświetlane są poprzez instalacje fotowoltaiczne, które dostarczają im niezbędną ilość prądu, potrzebną do funkcjonowania. Przy podświetleniu budynków w mieście, szczególnie tych zabytkowych czy jak najbardziej nowoczesnych coraz chętniej wykorzystywana jest energia odnawialna. Miejmy nadzieję, że już wkrótce korzystanie z energii odnawialnej będzie standardem, a nie wyjątkiem.

Są na to spore szanse, bo już dzisiaj widać coraz większe zainteresowanie źródłami energii odnawialnej. Nie tylko w przestrzeni miejskiej przy podświetlaniu fontann, pomników, budynków czy znaków drogowych ale również w domach prywatnych, jak i korporacjach.

LEAVE A REPLY